DENİZLİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli SGK'dan satılık binalar

DENİZLİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875064
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / GÜMÜŞLER
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
DENİZLİ 18.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
20.11.2018 10:00
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Bulvarı No: 9, 1. Kat 111 nolu İcra Satış Odası Merkezefendi / Denizli
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü

GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

DOSYA NO: 2018/010

Tapu kaydı: Denizli İli, Mrkezefendi İlçesi, Şemikler Mahallesi, Cinkaya Mevkii, 343 Ada, 17 Parselde kayıtlı Ana Taşınmaz Yüzölçümü 5.234,00 m2 olan, Arsa vasıflı 244/5234 hisseli taşınmaz.
İmar durumu ve önemli özellikleri: Konut alanında kalmaktadır. Kat adeti: max. 9, Bina yüksekliği: İmar yönetmeliğinin 28. Maddesi, Bina derinliği (m): kroki, Ön bahçe mesafeesi: 5 mt, Arka bahçe mesafesi: -, Komşu mesafesi: -, Taks: min. Taks: 0,20 - max. taks: 0,25, Emsal: 2.00, Kaks:-. Satışa konu taşınmaz, Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Şemikler Mahallesi, 3008 Sokak, No: 6'da yer almaktadır. Gayrimenkul kent merkezine uzak konumda yer almaktadır. Bölge her türlü alt yapı imkanlarından yararlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Gümüş Konut Sitesi yer almaktadır. Satışa konu gayrimenkulün bulunduğu parsel üzerinde A ve B blok olmak üzere iki blok tasarlanmış olup, A bloğun inşaatına başlanılmıştır. B bloğun ise henüz inşaatına başlanılmamıştır. A blok, 2 bodrum, zemin ve 8 kat olmak üzere toplamn 11 katlı olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. A blok projesinde ve yerinde zemin ve 1,2,3,4,5,6,7. ve 8. katlarda, her katta 4'er adet mesken olmak üzere toplam 36 adet daireden oluşmaktadır. B bloğun prejesinde de aynı alanda ve aynı satıhta daire olduğu tespit edilmiş olup, arsa üzerinde 72 adet daire planlanmıştır. Her katta 4'er daire mevcut olup, her daire aynı alan ve özelliktedir. Daireler birbirinin simetriği olarak dizayn edilmiştir. Binada ayrıca 2 adet asansör ve 1 adet yürüme ve 1 adet yangın merdiveni yer almaktadır. Tüm daireler aynı mimari özellikte olup, daireler 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, duş, kiler, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Tüm katlar 691 m2 alanlı olup, daireler 173 m2 bürüt alanlıdır. Daire net alanları 155'er m2 dir. Tüm daireler aynı iç dekorasyon özelliğine sahiptir. Dairelerin dış kapıları ve iç kapıları takılmamış, tüm duvarlar alçı sıva yapılmış haldedir. Tüm zeminler şap beton yapılmış , sadece balkon zemini fayans kaplıdır. Islak hacimlerin zemini şap beton, duvarlar ise kara sıva ile kaplıdır. Dairelerin betonarme iç tesisatlarının yapıldığı tespit edilmiştir. Mutfak dolapları inşa edilmemiştir. Balkon ve iç merdiven korkulukları takılmamıştır. Bina dış cephesi boyası yapılmış haldedir. A bloğun ve B bloğun toplam inşaat alanları 7.457,00'şer m2 dir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel hissedarları ile parsel üzerinde bulunan henüz tamamlanmamış inşaatı yapan şirket arasında, Denizli 8. Noterliğinin 23 Eylül 2013 tarihli ve 5532 sayılı kat karşılığı inşaat sözleşmesi bulunmakta olup, Sözleşme çerçevesinde inşaatı yapan şirket ve müteahhit ile ihale alıcısı arasındaki tüm hukuki iş ve işlemler, inşaatı yapan şirket ve müteahhit ile ihale alıcısına aittir. Satış şartları: a) İhalenin yeri, günü ve saati ve taşınmazın değeri: İhaleler Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Adalet Mahallesi Hasan Gönüllü Bulvarı No: 9, 1. Kat 111 nolu İcra Satış Odası Merkezefendi / Denizli adresinde yapılacaktır.
1. açık arttırma: 20.11.2018 Salı günü saat: 10:00-10:05 arası,
2. açık arttırma: 27.11.2018 Salı günü saat: 10:00-10:05 arası yapılacaktır.
Gayrimenkulün arttırmaya esas muhammen bedeli: 300.000,00 TL (ÜçyüzbinTürklirası), KDV: %18'dir.
b) Birinci arttırmada tayin edilen zamanda gayrimenkul, üç defa bağırıldıktan sonra teklif olunan en yüksek bedelle ve bu bedelin rayiç bedelin %75'ini geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale edilir. Teklif edilen bedel bu miktarı bulmasa en çok arttıranın taahhütü baki kalmak kaydıyla 7 gün sonra aynı yer ve saatte yapılacak ikinci açık arttırmada verilen bedelin rayiç bedelin %50'sini ve takip masrafları tutarını geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale edilir. Birinci arttırmada istekli çıkmaz veya pey sürülmezse ikinci arttırmada 6183 sayılı Kanunun 94. Maddesi gereğince birinci arttırmadaki şartlar aranacaktır.
c) Arttırmaya iştirak edeceklerden muhammen bedelin %7,5'i nispetinde (22.500,00 TL) teminat alınır. Teminat Halk Bankası, Ziraat Bankası veya Vakıflar Bankası şubelerinden mutlaka Denizli Saymanlığı belirtilerek 1001 kodlu Geçici Teminat veya 1011 kodlu İcra Tahsilatı Geçmiş Dönem hesabına katılımcının T.C. Kimlik numarası veya vergi numarası belirtilerek yatırılması gerekmektedir. Teminat olarak 6183 sayılı Kanunun 10'uncu Maddesinin 1. ile 4. Bentlerinde sayılanlar kabul edilecektir. Satış peşin para ile yapılacak olup, alıcıya istenirse satış bedelini yatırması için 10 gün süre verilebilir. Satış bedeli haricinde tahsil edilecek olan Tellaliye harcı, K.D.V., damga vergisi, alım satım harcı, tahliye giderleri ve işlemleri ve tüm masraflar alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.
d) İhaleyi iştirak edeceklerin yanlarında kimlik belgesi veya katılımın tüzel kişilik adına olması halinde yetki belgesi ve teminat makbuzunun yatırıldığına dair banka dekontunun bulunması zorunludur.
e) İhaleye kakılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar, teklif ettikleri bedel ile tekrardan yapılacak olan son ihale arasındaki farktan, farka uygulanacak %5 faizden ve diğer zararlardan sorumludurlar. Bu fark ve zararlar ayrıca bir hükme hacet olmaksızın Müdürlüğümüzce 6183 sayılı Kanuna istinaden tahsil edilecektir. Bu fark ve zarar öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
f) İş bu ilan tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri olup da tebliğ edilmeyen ilgililere de tebliğ yerine geçer.
g) Satışa iştirak edeceklerin şartnameyi görmüş ve kabul etmiş sayılacakları, şartnamenin Müdürlüğümüzde görülebilineceği, bilgi almak isteyenlerin Müdülüğümüz İcra Satış Servisine başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR