DENİZLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Denizli Sevidik'te çift daire üzeri 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

DENİZLİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127395
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SEVİNDİK MAH. / SÜMER
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/38 Satış
Muhammen Bedeli
:
321,770 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:40
Satış Yeri
:
Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri vezne tarafında 2 nolu oda yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/38 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Sevindik mh. 4644 Ada, 14 Parsel sayılı tapuda arsa nitelikli taşınmazdır, ancak üzerinde zemin katta 2,1. katta 2 olmak üzere 4 adet,herbiri 85'er m2 alanlı mesken vardır, bina 35-40 yıllık,çatısızdır,zemin katta bulunan 2 adet mesken: 2 oda,girişte salon, mutfak, banyo+wc şeklinde,giriş kapıları demir, iç kapılar ahşap, pencereler demir doğrama,oda zeminleri rabıta, ıslak alanlar mozaik, duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır.1.katta bulunan 2 adet mesken: 2 oda,girişte salon, mutfak, banyo+wc şeklinde, giriş kapıları ahşap, iç kapılar ahşap, pencereler demir doğrama, ıslak zeminler mozaik, odalar parke kaplama, duvarlar sıvalı, plastik boyalıdır. Isıtma her meskende sobalıdır. Ulaşımı dolay, tüm alt yapı hizmetleri tam,kapalı pazar yerine, açık oto pazarına yakındır.
Adresi : Sevindik mh.2329sk. No. 3 Denizli
Yüzölçümü : 315 m2
İmar Durumu : Konut alanı, inşaat nizamı:AV, kat adedi:2, bina derinliği:kroki,ön bahçe: 5 mt, komşu mes: 3 mt-kroki, arka bahçe:min-3 mt
Kıymeti : 321.770,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İcra hacizleri vardır
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Denizli Adliye zemin kat Hukuk Mahkemeleri vezne tarafında 2 nolu oda yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri gerekir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri gerekir, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİY.nın 133.md.gr.ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/38 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları, ayrıca tebligat yapılamayan ilgililere ve taraflara İİK.nun127.maddesine göre tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.04/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR