DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Pamukkale'de 4 katlı bina (1/4 hissesi) icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094333
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / İSTİKLAL
Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1788 Esas
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2017/1788 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 3910 Ada, 14 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Taşlık Hamam Yıkığı Mevkii, Borçlunun 1/4 hissesinin satışa çıkarıldığı, Ev ve arsa niteliğindeki taşınmaz üzerindeki bina kısmi bodrum,zemin kat,1.kat ve çatı arası her katta 113,62 m2 yüzölçümlü mesken olarak düzenlenmiştir.Bina 30-35 yıllık betonarme binadır.Bahçe kapısı ve apartman giriş kapısı demir doğ.dır.Bina ön cephesi yola cepheli olup yan cepheler komşu binalara bitişiktir.Kısmi bodrum kat ve ön bahçedeki yapı meskenlere ait müştemilat amaçlı olarak kullanılmaktadır.Zemin kat,salon,yatak odası, çocuk odası, mutfak banyo,tuvalet ve balkondan oluşmaktadır.Kaloriferli bireysel kombili, doğalgaz yakıtlıdır.Kapılar ve dolaplar vernikli ahşap doğrama, oda tabanları,rabıt mutfa dolapları vernikli ahşap tezgah alanı fayans, ıslak zemin atabanları karo seramik, duvarları karo fayans oda tavan ve duvarı plastik boyalıdır.Birinci kat, salon, yatak odası, çocuk odası, mutfak, banyo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır.Kaloriferli bireysel doğalgaz yakıtlıdır.Kapılar ve dolaplar vernikli ahşap doğrama, oda tabanları,rabıt mutfa dolapları vernikli ahşap tezgah alanı fayans, ıslak zemin atabanları karo seramik, duvarları karo fayans oda tavan ve duvarı plastik boyalıdır.Bakımsız ve yıpranmış meskendir.Çatı arası da alttaki meskenlerle aynı özellikte mesken olarak kullanılmaktadır.Bina ve meskenler bakımsız,yıpranmış yenileme yapılmamıştır.Bina merdivenleri mozaik kaplama, merdiven ve balkon korkulukları demir korkuluk,daire giriş kapıları ahşap vernikli kapı, bina penceleleri pvc ısı camlıdır.Duvarlar sıvalı plastik boyalıdır.Asansör yoktur.Hastaneye,alışveriş merkezlerine, pazara okula camiye yakındır. Her türlü belediye,ptt elektrik hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mah.3394 Sok. No:6 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 185 m2
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı Konut alanında,ayrık nizam
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1788 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR