DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Pamukkale'de 2 katlı bina icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198919
Şehir : Denizli / Pamukkale
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/1276 ESAS
Muhammen Bedeli
:
690,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ

2020/1276 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Pamukkale İlçesi, Feslikan Mahallesi, 4976 ada, 5 parselde kayıtlı 192 m² miktarlı arsa vasıflı taşınmaz
İMAR DURUMU: Pamukkale Belediyesinin 1/1000 ölçekli e-imar durum belgesine göre taşınmaz, konut alanı kat adedi 2 kat olduğu, taşınmaz üzerinde B+2+çatı katlı bina vardır.
BULUNDUĞU YER: Pamukkale İlçesi, Feslikan Mahallesi 981/3 sokak No:7 Denizli
HALİHAZIR DURUMU: Feslikan Mahallesi 4976 ada 5 parsel üzerinde bodrum+zemin+1.kat+çatı katlı bina vardır her kat ayrı ayrı mesken olarak kullanılmaktadır.
- Bodrum kat , 3 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet şeklinde, önde balkonu olmayıp, arkada bahçeye çıkılmaktadır. Antre tabanı ve ıslak zeminleri seramik kaplı, odalar rabıta kaplı, giriş kapısı ve iç kapılar cilalı ahşap kapı, bodrum kat pencereleri ahşap pencereli doğalgazlı kaloriferlidir. Elektrik suyu mevcut mesken olarak kullanılmakta net kullanım alanı 112 m²dir.Kiracı oturmaktadır.
-Zemin kat, 3 oda , salon,mutfak,banyo tuvalet şeklinde , önde ve arkadan balkonu mevcut Antre tabanı ve ıslak zeminleri seramik kaplı, odalara rabıta kaplı,giriş kapısı ve iç kapılar cilalı ahşap kapı, pencereleri pvc doğramalı,doğalgazlı kaloriferlidir. Tezgah mermerit, duvarları sıvalı badanalı, elektrik suyu mevcut içi iyi yapılı mesken olarak kullanılmakta net kullanım alanı 125m² dir.
-1.kat; 3 oda, salon,mutfak,banyo tuvalet şeklinde, önde ve arkada balkonu mevcut ıslak zeminleri seramik kaplı, odalar rabıta kaplı, giriş kapısı ve iç kapılar cilalı ahşap kapı, pencereleri pvc doğramalı doğalgazlı kaloriferlidir. İçi iyi yapılı, elektrik suyu mevcut mesken olarak kullanılmakta net kullanım alanı 128m² dir.
-Çatı katı; giriş 2 oda,mutfak,banyo tuvalet şeklinde, önde teras bölümü de kapatılmış oda şeklinde, ıslak zeminleri seramik kaplı, odalar rabıta kaplı, giriş kapısı ve iç kapılar cilalı ahşap kapı, pencereleri pvc doğramalı doğalgazlı kaloriferlidir. Tavanları cilalı ahşap lambri kaplıdır. Üzeri çatı örtülüdür. Elektrik suyu mevcut mesken olarak kullanılmakta net kullanım alanı 112 m² dir.
Bina yaklaşık 20-22 yıllıktır.Bina içine bakım yapılmıştır. Merdivenleri mermer kaplıdır. Binanın bodrum kat ve çatı kat ruhsatlı olmadığı belirtilmiş sonradan mesken yapıldığı belirtilmiştir.
Taşınmazın bulunduğu mevkiiFesleğen mahallesi olup, İstiklal Caddesine ve İnönü ve Emek caddelerine yakın, semt pazaryerine yakın konumdadır. Ara sokakta ancak şehir merkezine yakındır. Gelişmiş bir mevkidedir. Elektrik -su-kanalizasyon ulaşım ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Feslikan Mahallesi, 981/3 Sokak No:7 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 192,00 m2
Kıymeti : 690.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1276 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR