DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/ Merkezefendi'de 3 katlı bina icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093613
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : HALLAÇLAR MAH. / ÜÇLER
Kat Sayısı : 3
: 370
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3555 ESAS
Muhammen Bedeli
:
488,210 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2019/3555 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın tapu kaydı,Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Hallaçlar Mah, 326 Ada, 11 Parsel, 3 kerpiç ev olarak görünmekte olup, halihazırda,tapu kaydındaki 3 kerpiç ev,504-505-506 nolu parsellerden gelmektedir.Bu kerpiç evler yıkılarak taşınmaz üzerine 110 m2 taban alanlı yarım bodrum+zemin+1 normal kat+çatı arası katlı betonarme bina yapılmıştır. Bina toplam 370,00 m2 alanlıdır. Bina üzeri ahşap çatılı kiremit örtülüdür. Bina ana giriş kapısı demir doğramalı yağlı boyalıdır. Bina merdivenleri mozaik kaplamalıdır, korkulukları yoktur. Binanın arka cephesinde 70 m2 taban alanlı ön cephedeki binaya bitişik olarak betonarme bina yapılmaktadır.Karkas inşaat halindedir. Yarım bodrum (40 m2) bir oda şeklindedir.Zemin katta bir mesken, birinci katta bir mesken, çatı arası katta bir mesken vardır.Zemin kattaki meksende, Tahir TURAN; birinci kattaki meskende Perihan TURAN; çatı arası kattaki meskende İbrahim TURAN ve aileleri oturmaktadır. Zemin ve çatı arası kattaki meskenlerde ısıtma sobalı, birinci kattaki meskende ısıtma bireysel doğalgaz kombilidir.Binadaki meskenler bağımsız bölüm vasfı kazanmamıştır.Daireler 90 m2 alanlıdır.Bina III.sınıf A grubu yapılara girmektedir.Daireler 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, banyo, WC, antre, 1 adet balkondan oluşmaktadır.Islak zeminler olan banyo ve WC zemin ve duvarları seramik kaplamalıdır.Banyoda duşakabin, lavabo ve wc vardır.Salon-odalar-koridor-mutfakta zemin laminant parke kaplamalıdır.Duvarlar ve tavan alçı sıvalı-badanalı kartonpiyerlidir.Daire giriş kapıları çelik kapı, dış cephe kapı ve pencereleri PVC doğramalı, iç kapılar ise amerikan kapıdır.Mutfakta tezgahlar werzalit, dolaplar MDF doğramalıdır.Giriş kısmında MDF doğramalı vestiyer, odalarda sabit yüklük dolapları vardır.Konum itibariyle tüm belediye, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanılmaktadır.Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 195/321 olup , diğer hissedar Denizli Büyükşehir Belediyesidir. Borçlunun 195/321 hissesi satışa sunulmuştur.
Adresi : Hallaçlar mah, 3016 sokak, no:5 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 321 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Taşınmaz Merkezefendi Belediyesi uygulama imar planında, konut alanında, ayrık nizamlı, 3 kat müsadelidir.Bina yüksekliği:İmar yönetmeliği 28.madde, TAKS/KAKS:0,40/1,20, bina derinliği:kroki, ön bahçe:5,00 m., komşu mesafeler:3,00 m.dir.
Kıymeti : 488.210,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3555 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR