DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Denizli/Merkezefendi'de 3 adet yığma bina mahkeme kararıyla satılıktır

DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024483
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SEVİNDİK MAH. / SÜMER
Kat Sayısı : 1
: 302
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi,2 nolu oda ve vezne yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, Sevindik Mah. 4642 Ada, 7 Parsel kayıtlı 302 m2 tapuda arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 3 adet bina bulunduğu, 100 m2 taban alanlı B+Z katlı bina, çatı örtülü yığma tarzda, bodrum kata yan bahçeden girilmekte ve odunluk-kömürlük müştemilat olarak kullanılmakta, zemin kata ön cepheden, çatı arasına yine yan merdivenden çıkılmaktadır. Zemin küt 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo-wc şeklinde, giriş kapısı çelik, iç kapı odalar ahşap, dış pencere ve kapılar PVC doğramalı, odalarda zemin rabıta, ıslak alanlar tavana kadar seramiktir. Oda duvarlar sıvalı-badanalıdır, mutfak dolapları MDF, tezgah mermerit, daire bireysel doğalgaz kombili, bina dışı sıvalı boyalı, çatı arası içi boş, müştemilattır. 40-50 yıllık binadır. Tek katlı yığma tarzda yapılan bina 60 m2 alanında, ahşap çatılı kiremit örtülü meskendir. 2 oda, 1 giriş, mutfak, banyo-wc şeklinde, giriş kapısı ve iç kapılar ahşap, dış pencereler ahşap doğramalı, duvarlar sıvalı plastik badanalı, odalarda zemin rabıta, giriş,mutfak ve ıslak alanlar seramik kaplı, mutfak tezgahı mermerit, yaklaşık 40 yıllık binadır. Yığma tarzda yapılan diğer bina 20 m2.dir. İki bölüm halinde, odunluk-kömürlük olarak kullanılmakta, üzeri sundurmaahşap çatılı kiremit örtülü, giriş kapısı demir doğramalı, duvarları sıvalı badanalı, zemini betondur. Binalardan arta kalanlara aralara beton dökülmüş, asma çardağı yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim alanı olup, çevresinde 2-3 katlı binalar vardır. Ulaşım rahat, şehir merkezine 5-6 km.dir. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Sosyal yönden fazla gelişmemiş bir mevkiide olup, Ankara Bulvarına, Koçtaş AVM.ye, Vakıfbank ve Dentaş İlkokullarına, Sevindik Ortaokuluna, Sevindik Merkez camiine, 112 acil sevrise yakın konumdadır.
Adresi : Sevindik Mah. 2311 Sok. No:27 Merkezefendi DENİZLİ.
İmar Durumu : Konut alanında, avlulu nizamda, kat adedi 2 kat, TAKS- KAKS-EMSAL=0,40-0,80, bina derinliği kroki, ön bahçe mesafesi 3 m, komşu mesafeler 3m, arka bahçe min 3m.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi,2 nolu oda ve vezne yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR