DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Denizli Honaz'da 2 katlı bina icradan satılıktır

DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198932
Şehir : Denizli / Honaz
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 25.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6491 ESAS
Muhammen Bedeli
:
301,915 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DENİZLİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/6491 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Denizli ili,Honaz İlçesi,Honaz mah.,Köycivarı Mevkii,M22B21D2D Pafta, 254 ada , 26parselde kayıtlı 395,00m² alanlı arsa vasıflı taşınmazın üzerinde ; 110,00m² alanlıiki katlı yığma tarzda yapılmış 20-25yıllık bina bulunmaktadır.2. Sınıf B grubu yapı sınıfındandır. Alt katı mesken olup tadilat halindedir.Üst katı mesken olup borçlu ve ailesi oturmaktadır.Mesken binası sağ yan ön kısmında 30,00 m² alanlı ekmek eviyapısı vardır. Yapının üzeri örtülüdür.
Zemin kattaki mesken ; giriş,salon , 3 oda , mutfak , banyo , wc. şeklindedir.Pencereler ahşap doğ.lı- verniklidir. Mesken giriş kapıları ve mesken içi kapılar yoktur.Zemin komple seramik kaplamalıdır. Duvarler ve tavan normal sıvalı- badanalıdır. Meskende mutfak dolapları, vestiyer, tezgah , banyo aksesuarları ve dolapları yoktur. Mesken komple tadilat halindedir.Meskende ısıtma sobalıdır.
Birinci kattaki mesken ; giriş,3 oda , mutfak+ salon, banyo , wc. şeklindedir.Pencereler ahşap doğ.lı- verniklidir. Mesken giriş kapıları ve mesken içi kapılar ahşap doğ. Lı verniklidir.Zemin1 odada rabıta diğer kısımlarda banyo ve wc. hariç laminant parke kaplamalıdır.Banyo ve wc. dezemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır.Odalar- koridor- salon ve mutfakta duvarlar ve tavan normal sıvalı- badanalıdır. Meskende mutfak dolapları ve odalardaki ve koridodaki sabit dolaplar MDF. Doğ.lıdır.Mutfak tezgahı mermerittir.banyoda duş başlığı ve klozet vardır.Meskende ısıtma sobalıdır.Taşınmaz üzerindeki yapıların ruhsatı yoktur. Bulunduğu mevkii olarak kıymet takdirine konu taşınmaz ; Cumhuriyet Mah. DeMuhsin Yazıcıoğlu Caddesine cephelidir. Mevlana Camiine , HonazDevlet Hastanesine ,Honaz ÇokProgramlı Anadolu Lisesine Honaz Anaokuluna , Honaz Garajına yakın konumdadır. Konum itibariyle tümbelediye hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır. TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. , Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No=3, Honaz /
DENİZLİ
Yüzölçümü : 395 m²
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Honazİlçesi Uygulama İmar planı dahilinde;Konut alanında ,ayrık nizamlı, 4 kat müsadelidir.TAKS/KAKS = 0,25/1,00, Ön bahçe çekme mesafesi = 5,00 m. , yan bahçe çekme mesafesi = 3,00 m şeklindedir
Kıymeti : 301.915,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6491 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR