DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Eskihisar'da 450 m2 bina icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980243
Şehir : Denizli
: 450
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3344 Esas
Muhammen Bedeli
:
382,050 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2018/3344 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe,Eskihisar Mah. M22A18D3D Pafta ,Merdanlar kırı Mevkii, 1980 Ada, 2 parselde kayıtlı 249,00 m2 alanlı taşınmazın üzerinde; 150,00 m2 taban alanlı Zemin + 2 normal katlı betonarme bina bulunmaktadır. Binada toplam inşaat alanı 450,00 m2 dir. Binada zemin katta bir mesken , 1 işyeri , 1. Ve 2. Katlarda 1 er adet mesken vardır. Bina ana giriş kapısı demir doğ.lı yağlı boyalıdır. Bina merdivenleri mozaik kaplamalı , korkulukları demir doğ.lıdır. Binada asansör yoktur. Bina üzeri çatılı örtülüdür.Bina 20-25 yıllık binadır.Binanın zemin katı 1 mesken şeklinde iken bir odası bakkal- işyeri haline getirilmiştir.Proje dışı imalattır. İşyeri dış cephe doğ.ları demir doğ.lı zemini seramik kaplamalı duvar ve tavanı normal sıvalı- badanalıdır. Zemin kattaki mesken içi işlenmesi tamamlanmak üzeredir.Mesken ; 1 mutfak , 1 oda, banyo , wc. , giriş şeklindedir.Mutfakta tezgah werzalit dolaplar Mdf. Doğ.lıdır. Odada ve giriş kısmında zemin kaplaması yoktur. Duvarlar kısmen sıvalı- badanalı kısmen sıvalı- badanasızdır. Isıtma sobalıdır.1. Kattaki mesken ve 2.Kattaki mesken içi aynı özelliklerdedir. Busebeple 2. Kattaki borçlunun oturduğu mesken emsal olarak gezilmiştir. 1. Ve 2. Kattaki mesken ; 2 oda, 1 salon , 1 mutfak , banyo , wc. , 2 balkon , giriş- koridor şeklindedir.Mesken giriş kapıları ahşap doğ.lı vernikli ,mesken içi kapıları ahşap doğ.lı yağlı boyalıdır.Odalar ve salonda zemin rabıta kaplamalıdır.Dış cephe kapı ve pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Koridor- banyo wc.- balkonlar ve mutfakta zemin seramik kaplamalıdır.Mutfakta tezgah mermer dolaplar suntalem doğ.lıdır. Isıtma sobalıdır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Karşıyaka Mah.2387 sokağa cephelidir.Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezine , Karşıyaka Kapalı pazaryerine , Denizli Kadın barınma evlerine ,Hacı Yılmaz Emine Urhan İmam Hatip Ortaokuluna , Vakıfbank İlkokuluna , Aksa Camiine yakın konumdadır Ulaşımı rahat,Tek,Ptt hizmetlerinden yararlanmaktadır. Her türlü Belediye hizmetinden yararlanır konumdadır.Taşınmazın arsa değeri ve taşınmaz içindeki bina değeri olarak ayrı ayrı hesaplanmıştır.
Adresi : Karşıyaka Mah.2387 Sk. N:3 Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 249 m2
İmar Durumu : Taşınmaz Pamukkale İlçesi Uygulama İmar planı dahilinde;Konut alanında,ayrık nizamlı,2 kat müsadelidir. Taşınmaz üzerindeki bina imar planı yapılaşma şartlarına uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 382.050,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 Merkezefendi/Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3344 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR