ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Çivril'de 576 m2 bina ve müştemilatı icradan satılıktır

ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1418 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,569,431 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:45
Satış Yeri
:
ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİVRİL
İCRA DAİRESİ
2018/1418 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 144 Ada, 63 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, ŞOSE Mevkii, Taşınmaz Çivril-Uşak karayolu üzerindedir.Çivril ilçe merkezinin denizli güzergahından gelen ANA YOL üzerindedir. Dava konusu taşınmaz kuşbakışı olarak; Hükümet Konağına 3.800m, Stadyuma 3.100 m, Kızılcasöğüt mahallesine 2.000 m mesafe konumludur. Ulaşım otobüs, minibüs ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bölgede tarımsal amaçlı küçük ölçekli sanayi yapıları, silolar, kuru yemiş fabrikaları akaryakıt istasyonları vardır ve yapılmaya da devam etmektedir.Çivril ilçe merkezinin UŞAK çevre yolu üzerinde bulunması, tarımsal ve sanayi amaçlı tesislerin yapılması nedeniyle arsa değerleri normalin üzerinde değer kazanmıştır. Taşınmazın imar planı harici kırsal yerleşim alanı kapsamında olduğu görülmüştür. Gayrimenkule ulaşım problemsiz olarak özel ve toplu taşıma vasıtaları ile gerçekleşmektedir. Taşınmaz üzerinde tek katlı betonarme prefabrik yapı sisteminde inşa edilmiş olan bina bulunmaktadır. Bina 576,00m² alana oturmaktadır. Bina tarım amaçlı pulluk ve diğer tarım makinalarını üreten tesis olarak kullanılmaktadır. Binanın çatısı alüminyum sandviç panel ile kaplanmıştır. Yer döşemesi beton kaplama yapılmıştır. İmalathane olarak yapılan bu yapının giriş kısmında idari bina bulunmaktadır. İdari bina 25.00m² alanlıdır. Taşınmazın çevresinde bahçe duvarı örülmüş ve çit teli çekilmiştir. Demir profilden bahçe ve fabrikaya giriş kapısı yapılmıştır.Bu bölgede henüz kanalizasyon olmadığından foseptik yapılmıştır. Yol elektirk ve suyu mevcuttur.


Yüzölçümü : 2.984,12 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.569.431,00 TL
KDV Oranı : %8


(18/05/2018 tarih ve 2018/11750 sayılı kararnamenin eki 4. Maddede 24/12/2017 tarih ve 2007/13033 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan mal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararın 3. Geçici maddesinde yer alan 'konutların' ibaresinin 'konutlar ve iş yerleri' şeklinde değiştirilmesi sebebiyle, 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince KDV oranı 30/06/2019 tarihine kadar %8 olarak belirlenmiş olup, KDV'nin bu tarihten önce yatırılması halinde %8 olarak uygulanacaktır. 30/06/2019 tarihinde sonra satışın yapılması halinde %18 olarak tahsil edelecektir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.


1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1418 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR