ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Bekilli'de prefabrik iki adet bina ve kafeterya icradan satılıktır

ÇAL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040070
Şehir : Denizli / Bekilli
: 3426
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 Talimat
Muhammen Bedeli
:
843,101 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah salonu 4. Kat Çal/DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAL
İCRA DAİRESİ
2019/26 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Bekilli İlçe, 406 Ada, 1 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, hocalı Mevkii,Argen Tekstil sanayi ticaret limited şirketinin tamhisseli olarak maliki olduğu taşınmaz Bekilli ilçesi Yeni mahallesinin Meslek Yüksek Okulu altında bulunur.
Bekilli ilçesi Yeni mahallesi Hovalı mevkii 406 ada 1 nolu parsel 3426,56 m2 alana sahip olup2 adet bina ve kafeterya vasfındadır. Bekilli Belediyesi İmar Planı içindedir. İmar durumu ise ( A- 2 ) parsel içerisindeki Ayrık yapı nizamı iki katlı bina yapılabilir , Emsal 0.30 ? 0.60yoldan 5 metre yan parsel ve komşu parsellerden 3 metre çekme mesafelidir. Parsel alanının % 40 yapılaşma yapılabilir. İki katlı bina yapılabilir.iki adet bina ve kafeterya bina sı vasıflıdır , taşınmazın üzerinde 219,35 m2 tek katlı kafeterya binası bulunmaktadır. Adı geçen bina prefabrike yapı olarak inşa edilmiştir.Taşıyıcı sistemleri ve dış duvarları hazır yapı elemanı ,çatısı çelik çatı ve üzeri şıngıl malzemesindendir. İç duvarları plastik boyalı , tavanı asma tavan , kapıları Amerikan kapı olarak inşa edilmiştir. Binanın pencereleri ve giriş kapısı plastik doğrama imalatlıdır tapu kaydına göre iki adet bina ve kafeterya binası vasıflıdır , taşınmazın üzerinde (415,90 + 414,40 = 830,3) m2 alanlı tek katlı iki adet yurt binası bulunmaktadır. Adı geçen bina prefabrike yapı olarak inşa edilmiştir.Taşıyıcı sistemleri ve dış duvarları hazır yapı elemanı ,çatısı çelik çatı ve üzeri şıngıl malzemesindendir.İç duvarları plastik boyalı , tavanı asma tavan , kapıları Amerikan kapı olarak inşa edilmiştir. Binanın pencereleri ve giriş kapısı plastik doğrama imalatlıdır.
Yüzölçümü : 3.426,50 m2

Arsa Payı : tam

Kıymeti : 843.101,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Çal Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Çarşı İçi Nikah salonu 4. Kat Çal/DENİZLİ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu Satış ilanı İİK 127 maddesi gereğince tebliğ yapılmayan ilgililere satış ilanı olarak tebligat yerine geçer

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatına kabul etmiş sayılacakları,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR