GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Değirmendere'de Kafe ve Spor Salonu olarak kullanılan bina arsası ile birlikte icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962042
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 470
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/665 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,929,590 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2016/665 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZLARIN
Özellikleri :
Taşınmazlar Tapu Kaydında;
1 NO'LU TAŞINMAZ : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Değirmendere Köyü, 4408 Parselde kayıtlıdir. Ana taşınmaz niteliği arsa olup, 282,00m2 yüzölçümlüdür.
2 NO'LU TAŞINMAZ : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Değirmendere Köyü, 5522 Parselde kayıtlıdir. Ana taşınmaz niteliği arsa olup, 623,02m2 yüzölçümlüdür.
3 NO'LU TAŞINMAZ : Kocaeli İli, Gölcük İlçesi, Değirmendere Köyü, 4787 Parselde kayıtlıdir. Ana taşınmaz niteliği Dere Yatağı olup, 140m2 yüzölçümlüdür.
Yukarıda bilgileri yazılı taşınmazlar İİK'nun 128. madde (Ek fıkra: 28/2/2018-7101/1 md.) Ticari ve ekonomik bütünlük arz eden ya da bir bütün hâlinde satıldığı takdirde daha yüksek gelir elde edileceği anlaşılan mal ve haklar bir bütün olarak paraya çevrilir. Hükmü gereğince yukarıda bilgileri yazılı taşınmazlar bir bütün olarak tek açık arttırmada ihaleye çıkarılacaktır.
Bilirkişi Raporuna göre; Gölcük İlçesi, Değirmendere Yalı Mahallesi, D-130 Devlet Karayolu, Zeytinoğlu Sokak, 5522-4787-4408 parselller ile ilgili olarak yapılan keşif değerlendirilerek elde edilen kanaat ve sonuçlar aşağıda sunulmuştur.
Taşınmazlar Kocaeli Büyükşehir belediyesinin ve Gölcük belediyesinin imar planı sınırları içindedir (Şekil 1). Söz konusu taşınmazlar tapu kaydında her ne kadar arsa ve dere yatağı vasıflarında olsa da keşif tarihinde söz konusu taşınmazlar üzerinde, bu 3 parseli de (4408-4787-5522) kapsayacak şekilde oturumu sağlanan bodrum-zemin-1. normal ve 2. normal kat olmak üzere 4 katlı bir yapının olduğu tespit edilmiştir (Şekil 2). Dava konusu taşınmaz, yaklaşık 30-40 yıllık binaolup oturum alanının yaklaşık 470 m2 olduğu ölçülmüştür. Taşınmaz yakın zamanda gördüğü tadilatla oldukça dikkat çekici bir görünüm kazanmıştır. Taşınmazın dış cephesi kompozit panel cephe kaplama uygulaması ile mimari açıdan estetik bir görünüme kavuşturulmuştur. Bu uygulamanın bütün dış cephede yapıldığı tarafımızca tespit edilmiştir. Söz konusu taşınmazın, kullanım amacı olarak net bir tablo ortada olmasa da, keşif tarihinde taşınmazın zemin katının batı köşesinde hali hazırda cafe amaçlı bir işletmenin olduğu tespit edilmiştir (Şekil 3). Zemin ve 1. kata aynı merdivenden çıkılmakta olup, bu katlarda diğer yerlerin halen inşai havasını koruduğu ve tadilat işleminin devam ettiği tespit edilmiştir. Zemin ve 1. katta zeminler koruma betonu (şap) halinde olduğu, kolonlara henüz bir işlem yapılmadığı görülmüştür. Tavanlarda daha güzel bir görüntü elde etmek amacıyla asma tavan profillerinin monte işleminin bittiği sadece panellerin yerine takılmadığı görülmüştür. 2. kata çıkış, binanın kuzey cephesinden ayrı bir merdivenle sağlandığı görülmüştür. Bu kata çıkan merdiven evinin kullanıma hazır olduğu, sahanlık ve merdiven basamaklarının mermerlerinin konulduğu, küpeştelerin takıldığı ve bütün alçı sıva boya işlemlerinin bittiği görülmüştür (Şekil 4). 2. kata ulaşıldığında ise buranın spor yapmak amaçlı bir tesis haline çevrildiği görülmüştür (Şekil 5). Taşınmazın batı cephesi tamamen spor aletleriyle donatılmış, doğu kısmı kabinlerden oluşan bir bölüm haline getirilmiştir. Kabinlerle birlikte duş yerleri, WC ve 2 adet sauna olduğu görülmüştür
Adresi : Değirmendere Yalı Mah. D-100 Devlet Karayolu, Zeytinoğlu SokakGölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 282,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu Arsa Payı :
İmar Durumu: Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Aylık Nizam,3 Kat, Hmax =3 kat olmak üzere Turizm tesis alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 2.929.590,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/665 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR