HATAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Defne/Balıklıdere Mahallesi'nde bahçe üzerinde bulunan 5 adet bina mahkemeden satılıktır

HATAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985379
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : BALIKLIDERE MAH. / DEFNE
: 8297
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,202,488 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:30
Satış Yeri
:
Hatay 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Hatay İli, Defne İlçesi, Balıklıdere Mahallesinde kain 361 parsel sayılı taşınmazdır. Tapuda sulu bahçe niteliğinde olup, 8.297,00 m2 dir. Taşınmaz üzerinde 5 adet bina ile çeşitli cinste ve yaşta ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmaz meskun mahalde olup, Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz yola cepheli olup, meyilli bir yapıya sahiptir. Etrafında 2-3 katlı evler bulunmakta Alkan Markete 300 m. PTT Acentesine 600 m. mesafededir.
Servet Kocakaya'ya ait Yapı ve Ağaçlar: Taşınmaz bodrum+zemin olmak üzere 2 katlı ve üzeri çatılı betonarme karkas cinsinde olup yaklaşık 22 yıllıktır. Zemin katta tek daire bulunmaktadır. Dairenin dış kapısı demir doğramalı, zemini seramik döşeme kapılı, duvarlı sıvalı ve plastik boyalı, kapı ve pencereleri ahşaptır. Balkon plastik doğrama ile kapatılmıştır. 3 oda salon, mutfak, wc, banyo kısımlarından oluşmaktadır. 140 m2 alanlıdır. Dairenin altında ön cephesinde 50 m2 alanlı depo bulunmaktadır. Binanın üzerinde koruma amaçlı trapez saç ile örtülmüştür. Bahçede 36 Erik, 36 Narenciye, 1 Ceviz, 2 yenidünya, 1 kiraz ve 3 adet asma ağacı vardır.
Hüseyin Kocakaya'ya ait yapı ve ağaçlar: Taşınmaz kısmi bodrum+Zemin+1. kat olmak üzere 3 katlı betonarme karkas cinsinde olup yaklaşık 22 yıllıktır. Zemin kat ve 1 katta tek daire bulunmaktadır. Zemin kattaki dairenin dış kapısı demir doğramalı, zemini karo mozaik döşeme kapalı, duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. 1. kat yaklaşık 15 yıllıktır 3 oda 1 salon, mutfak, wc ve banyodan ibarettir. Binanın önünde 144,00 m2 lik depo vardır. Bahçede 1 nar, 35 erik, 31 narenciye, 4 elma, 3 yeni dünya, 1 dut ve 2 adet asma ağacı vardır.
Ferit Hamizoğlu'na ait yapı: Taşınmaz Taşınmaz zemin+2 normal kat olmak üzere 3 katlı betonarme karkas cinsinde olup, yaklaşık 4 yıllıktır. Zemin katta boş halde depo ile 1. ve 2. katta birer daire bulunmaktadır. Dış kapı çelik, zemini seramik düşemeli kapı, dvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. 3 oda 1 salon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. her daire 144 m2 dir. Alt kısımda 120 m2 lik depo bulunmaktadır. binanın önüdne 38 m2 lik depo vardır.
Semir Hamizoğluna ait yapı ve ağaçlar: Taşınmaz bodrum+zemin+1. kat olmak üzere 3 katlı betonarme karkas cinsinde olup, bodrum ve zemin kat yaklaşık 22 yıllık, 1 kat ise 11 yıllıktır. Zemin katta ve 1. katta tek daire bulunmaktadır. Zemin kattaki dairenin dış kapısı demir doğrama, zemini karo mozaik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. 1. kattaki daire pencereler plastik, yerler seramiktir. 3 oda 1 salon, mutfak, wc, banyodan oluşmaktadır. Bahçede 14 nar, 6 erik, 35 narenciye, 1 şeftali, 8 yenidünya, 1 incir, 1 dut ve 1 asma ağacı vardır.
Semra Kinetli'ye ait yapı ve ağaçlar: Bodrum+zemin+1. kat olmak üzere 3 katlı ve üzeri çatılı betonarme karkas cinsinde olup, yaklaşık 22 yıllıktır. 1. kattaki daire 11 yıllıktır. çatı ise 6 yıllıktır. Zemin katta ve 1. katta tek taire vardır. dış kapı demir doğrama, zemini seramik, duvarları sıvalı ve boyalıdır. 3 oda 1 salon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Ön alt tarafta 66,50 m2 lik depo ve araba garajı vardır. Bahçede 10 nar, 12 erik, 42 narenciye, 1 ceviz, 1 yenidünya, 2 kayısı ağaçları vardır.
Yüzölçümü : 8.297 m2
Arsa Payı : Dosyasından incelenebilir
İmar Durumu : Dosyasından incelenebilir
Kıymeti : 2.202.488,52 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Hatay 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR