OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Osmancık'ta üç katlı kargir bina ve bahçesi icradan satılıktır

OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027351
Şehir : Çorum / Osmancık
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / OSMANCIK
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
: 301
Yayınlandığı Gazeteler

OSMANCIK 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/168 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
167,488 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ OSMANCIK / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANCIK
İCRA DAİRESİ
2018/168 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Çorum İli, Osmancık İlçesi, Çay Mahallesi,700 Ada 6 parselde kayıtlı,ana gayrimenkulü 371,00 m² yüzölçümünde, Üç Kat Kargir Bina ve Bahçesinin satışı yapılacaktır. Parsel üzerinde yığma yapı tarzında inşa edilmiş bina ve depo yer almaktadır.Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam Yen çok=4 Kat, E=1.20 Konut alanı olarak işaretlidir. Parsel üzerinde yığma yapı tarzında inşa edilmiş bina ve depo yer almaktadır.Üç Katlı Bina Yığma yapı tarzında ayrık nizam plan geometrisinde zemin +2 normal kat olmak üzere toplam 32 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın zemin katı hali hazırda mesken olarak kullanılmakla birlikte normal katlarda duvar imalatları tamamlanmış fakat elektrik ve su tesisatları, kapı, pencere ve ince yapı imalatları henüz tamamlanmamıştır. Bina dış cephesinde zemin kat sıvalı, normal katlar sıvasız ve tüm dış cephesi boyasızdır. Zemin kat yaklaşık 91,00 m², normal katlar balkonları ile birlikte 105,00 m² (105,00 m² x 2=210,00 m²) kullanım alanına sahiptir. Binanın ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Zemin katın ısınması soba ile sağlanmaktadır.Depo :Yığma yapı tarzında inşa edilmiş olan depo yaklaşık 10,00 m² kullanım alanına sahip olup kapı ve penceresi bulunmamaktadır. Tavan tabliyesi betonarme olan yapının çatısı teras şeklinde, dış ve iç cepheleri sıvasız ve boyasızdır.***Binaların Elektrik, su, telekomünikasyon, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinden istifadesi tam olup her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri ne göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince Yapı Sınıf ve Grupları ile aşınma payları değerleme tablosunda yer almaktadır.
Kıymeti : 167.488,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ OSMANCIK / ÇORUM -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR