ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Ortaköy'de bina ve arsası icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012507
Şehir : Çorum / Ortaköy
Semt-Mahalle : KARAHACİP KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 17.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2292 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:20
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/2292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Ortaköy İlçesi, Karahacip Köyü, Köyiçi Mevki, Ada: 183, Parsel: 10 adresinde, Yüzölçüm: 120,59 m² alanında, ana taş. niteliği Üç Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfında tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Binanın Özellikleri: Dava konusu taşınmaz zemin kat + 2 normal kat olmak üzere toplam 3 katlı ve betonarme karkas ve bitişik nizamlı olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalı, tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın merdiven ve sahanlıkları beyaz mermer kaplıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve binadaki dairelerin ısınma sistemi sobalıdır. Binanın zemin katında; bakkal dükkânı ve garaj vardır. 1. ve 2. katında ise 1 er adet mesken bulunmaktadır. Meskenlerin iç taksimatları aynıdır. Daireler 3 oda, salon, mutfak, banyo, kiler, WC, hol, ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri ahşap kaplamalı, mutfak ve holün zemini seramik kaplı, ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Daireler kuzey-güney-doğu ve batı cepheli, 98,00 m² alanındadır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairelerin pencereleri ahşap doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolapları suntalemden olup tezgahları beyaz mermerdir. Dairelerin ısınma sistemi sobalıdır.Elektrik, su, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina;III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dâhildir. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri PVC doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı ve tezgâhı bulunmamaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Isınma sistemi sobalıdır.Önemli Yerlere Mesafesi: Dava konusu taşınmaz Atatürk Caddesine cephelidir. Cumhuriyet Meydanına 700 m mesafededir.
Adresi : Karahacip Köyü, Köyiçi Mevki, 183 ada, 10 parsel adresindedir.
Yüzölçümü : 120,59 m2 (üzerinde bulunduğu arsasının)
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı(B-2), Bitişik nizamlı, 2 katlı konut arsasıdır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR