İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Çekmeköy/Alemdağ Mahallesinde 220 m² mesken mahkemeden satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020622
Şehir : İstanbul / Çekmeköy
Semt-Mahalle : ALEMDAĞ MAH. / ALEMDAĞ
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 04.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/64 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/64 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, ALEMDAĞ Mahalle/Köy,395 Ada, 8 Parsel, 362,81 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikl taşınmazın tamamı. Mahallen Alemdağ Mahallesi Havacılar Caddesi, 106. Sokak, 33 kapı noda, zemin+2 normal katlı betonarme karkas sistemde inya edilmiş, zemin ve 1. Normal katında iskan edilen, 2. normal katı kaba inşaat halinde olan, ruhsatsız inşa edilmiş olduğu anlaşılan binanın bulunduğu arsa nitelikli taşınmazdır. Zemin kat daire 2+1 konumda, antre, salon iki yatak odası. Mutfak ve banyo planında ıslak zeminler seramik, odalar pvc kaplı, pencereler pvc, kapılar ahşap, mutfakta tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda duş yeri klozet ve lavabo duvarlar plastik boya elektrik su ve kombi sistemde doğalga kalorifer tesisatlı vasat malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, takribi 90 m2 yüz ölçümlü, dairede ikamet edilmektedir. 1. Normal katta daire 2+1 konumda;antre salon, biri balkonlu iki yatak odası mutfak tuvalet ve banyo planında takribi 130 m2 yüz ölçümlü, ıslak zeminler seramik odalar laminat parke, pvc doğramalı ahşap kapılı, mutfakta tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda, duş yeri klozet ve lavabo , elektrik su ve kombi sistemde doğalgaz kaloriferli, vasat üstü malzeme ve işçilikle inşa edilmiş ikamet edilmektedir. 2. Normal kat daire; tuğla duvarları örülmüş, kaba inyaat halinde, 2+1 konumda olacağa anlaşılmış takribi 130 m2 yüz ölçümlüdür. Bina; çatısı yapılmış, kısmen dış sıva ve boyası mevcut parselde aynı şekilde ikinci bir bina yapılması düşünülerek, parselin takribi yarı alan boş bırakılmıştır. Yakın çevresinde kaçak yapılaşma yoğunluktadır.
Adresi : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, Alemdağ Mah.,Havacılar Caddesi, 106. Sokak, 33 kapı no
İmar Durumu : 8 parsel;17/01/2014 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Çekmeköy Alemdağ merkez ve çevresi uygulama imar planı, 13/03/2015 tasdik tarihli plan notu tadilatı kapsamında olup, TK2 lejantlı 0,90 Hmax:6 kat irtifalıb ticaret+ konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Askeri alanda kalmaktadır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/64 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR