BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece/Pınartepe'de bina ve arsa hissesi icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907390
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : PINARTEPE MAH. / BÜYÜKÇEKMECE
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/13862 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,733 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:50
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 15:50
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2014/13862 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Satışa konu olan hissenin bulunduğu tarla nitelikli taşınmaz tapunun Büyükçekmece İlçesi, Gürpınar - Yeni Mah, Çekmece Hududu Mevkii, 3663 Parsel numarasında kayıtlı, 384,87 m2 yüzölçümlü, “Tarla” vasıflı ana taşınmazı adres olarak Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesinde,Atatürk Caddesi ile bağlantılı Acar Sokak ile kesişen Güvener Sokak üzerinde yer almaktadır. Tapu kaydı itibariyle tarla nitelikli ise de üzerinde, 2 dış kapı numaralı, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, dış cephesi cam mozaik kaplı bina bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın bodrum, zemin, 2 adet normal kat ile teras katından oluştuğu belirlenmiştir. Bina zemine 110,00 m2 miktarında oturmaktadır. Binadaki toplam yapı alanı 715,00 m2 dir. Ana taşınmaz, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Deniz sahiline yürüme mesafesinde olup, yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Taşınmaz, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine, deniz sahiline yakın konumda olup yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar ile site tipi yapılar, Gürpınar Merkez Camii, deniz sahilinde çok sayıda lokanta ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Taşınmazın 5000/38487 oranındaki hissesi satılacaktır.

İmar Durumu: Büyükçekmece İlçesi, Pınartepe Mahallesi, 3663 numaralı parselin bulunduğu alanın "Yapı Yasaklı Alan" olarak ilan edildiği, ilgili karar ile bu alanda üretilecek ayrıntılı jeolojik jeoteknik /mikro bölgeleme etütlerinin tamamlanmasına müteakip etüt sonuçları doğrultusunda nazım imar planı hazırlanacağı belirtilmektedir.
Kıymeti:180.733,10 TL arsa ve bina (.5000/38487 hisseye isabet eden miktar)

KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/13862 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR