BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Yıldırım'da natamam dört katlı bina mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185748
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : 75.YIL MAH. / ESENEVLER
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 2660
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
4,123,681 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK.KAT:7)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz;Bursa İli, Yıldırımİlçesi , 75.yılMahallesi 4196 ada,11sayılı parsel, 2.660,14 m2 yüzölçümünde,tapuda iki adet bir katlı yığma bir adet üç katlı kargir bina ve arsası vasfıyla kayıtlıüzerinde 21 kapı numaralı 4 katlı mesken vasıflı bina ile 19 ve 23 kapı kapı numaralı tek katlı bina bulunan taşınmaz olduğu1 9 kapı numaralı tek katlı binanın ise tamamen yıkılmış olan taşınmaz olduğu görülmüştür.

A-Yazıcı Caddesi 21 kapı Numaralı Dört Katlı Bina: Bodrum , zemin ,birinci ve ikinci Normal kat olmak üzere toplam olarak 4 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış , dış cephesi sıvalıboyasız ,giriş kapısı demir doğrama , bina içi merdivenler beton halde , beton teras çatılı126m2 oturma alanlı mesken vasıflı%10 yıpranma paylı bina olduğu görülmüştür.Bodrum kat :Dış cephe duvarları örülmüş dış sıvası yapılmış PVC Plastik pencere doğramaları monte edilmiş olmakla beraberiç kısımları ara bölme duvarları örülmemiş sıva yapılmamış betomarme karkas inşaat halind einşaat seviyesi %40 , 126.00m2 alanlı ve halihazırda depo olarak kullanılmaktadır.Zemin Kat Daire : Antre , hol , salon , 3 oda , mutfak , banyo, tuvalet mahallerinden ibaret 132m2 alanlı, yerler mutfak , banyo , tuvalet gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalarmarley yer döşeme kaplaması , duvarlar banyove tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , daire girişkapısı ile iç kapılar yağlı boyalı ahşap pres kaplama , pencereler PVC plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut , doğalgaz soba ile ısınmalı , müstakilen elektrik ve suyu mevcut % 10 yıpranma paylıdır.Birinci kat Daire :Antre , hol , salon - salomanje,2 oda , mutfak , banyo, tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret 134m2 alanlı, yerlermutfak , banyo , tuvalet ve balkon gibi ıslak mahaller seramik , salon ve odalar ahşap parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyove tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik badanalı , kapılarahşap doğrama kapı , balkon kapısı ilepencereler PVC Plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcutmüstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalı, müstakilen elektrik ve suyu mevcut , halihazırda boş veyer yer tavan sıva ve badanası dökülmüş%10 yıpranma paylıdır.ikincikat Daire :Antre , hol , salon , 3o da , mutfak , banyo, tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret 134m2 alanlıolup, halihazırda dış cepheveara bölme tuğla duvarları örülmüş%40 seviyesinde Na tamam inşaat halindedir.

23 Kapı Numaralı Tek katlı Briket Bina:Kapalı olduğundan girilemeyen tek katlı 64.00m2 alanlı binanın briketten yapılmış kiremit örtülü ahşap çatılı dış cephesi sıvalı ve badanalısalon , 2 oda , mutfak, banyo ve tuvalet mahallerinden ibaret uzun zamandır kullanılmayan yaklaşık 40-50 yıllık yapı olduğu görülmüştür.Taşınmazın çevresi genelde konut yapıları ile meskün ,şehir merkezi ileşehrin diğer bölgelerine toplu ulaşımar açları ile ulaşımın devamlı ve kolay olduğu çevresinde eğitim , sağlık ,alış veriş yerleri , cami mevcut , Belediye ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan , her türlü alt yapısı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : 75.Yıl Mahallesi Yazıcı Caddesi No:19-21-23 Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 2.660,14 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 ölçekliFidyekızık II. Etap Uygulama İmar Planı kapsamında olup, taşınmazın büyük bir kısımları ayrık Nizam KAKS (Kat Alanı kat sayısı):1.50, Hmax.(Yükseklik ) ve yapıkat adedibelirtilmeyen 5.00 metre ön bahçeile 3.00metreyan bahçe mesafeli konut bölgesi alanında(2.310.58m2’si )diğer az kısımları ise yol alanında (349.56m2’si)kalmakta olduğubildirilmiştir.
Kıymeti : 4.123.681,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yapı kullanma izin belgesi ibraz edilmemiştir,şerhi vardır.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK.KAT:7)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR