BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Yıldırım'da bina icradan satılıktır

BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020350
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : DAVUTKADI MAH. / DAVUTKADI
Kat Sayısı : 5
: 189
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 04.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3585 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,139,340 TL
Birinci Satış Günü
:
15.08.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA 14. İCRA DAİRESİ
2018/3585 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yıldırım İlçe, 182 Ada, 8 Parsel, DAVUTKADI Mahallesi, Satışı yapılacak olan taşınmaz bilirkişi raporuna göre; Borçluya ait taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 25-30 yıllık bina bodrum kat+zemin kat +3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı 178,76 m² taban alanlı ve b.a. kargas niteliğinde yapılmış olup her katta 2 daire bulunmaktadır. Bodrum kat alanı 45 m²olarak belirlenmiştir. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, daireler PVC pencereli ve camlı bina girişi demir doğramalı ve camlı merdiven sahanlık ve basamakları mermer kaplıdır. Budrum katın boş vaziyette ve bakımsız olduğu zemin katın tekstil atölyesi olarak kullanıldığı görülmüştür. Binada her katta 2 dairenin bulunduğu dairelerin konut amaçlı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Keşif esnasında mahallinde yapılan inceleme de hali hazırda daire olarak kullanılan 1. kat 1 nolu dairenin giriş kapısı ahşap kapılı olup doğalgaz aboneliğinin olduğu tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde 1. kat 1 nolu dairenin antre hol 2 oda 1 salon mutfak banyo wc ve balkondan oluştuğu, kalorifer petek ile ısınmanın sağlandığı dairenin iç kapılarının ahşap kaplama olduğu pencerelerin PVC doğrama odaların ahşap döşeme ıslak hacimlerin seramik duvarların boyalı olduğu, mutfak alt ve üst dolaplarının ahşap olduğu görülmüştür.
Taşınmaz Bursa şehir merkezine yaklaşık 10 km, Bursa Ankara karayoluna 1075 m mesafededir. Mahallinde elektrik su telefon doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur. Belediye ve diğer kamu kuruluşlarının hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve topoğrafik yapısı her türlü tesis yapımına uygundur. Bulunduğu mevkide binalar genellikle mesken olarak değerlendirilmektedir. Bağlantılı olduğu yolların tümü asfalt ile kaplıdır. Güney tarafında Uludağ, kuzey tarafından ova manzaralıdır. Taşınmazda borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Davutkadı Mah. 2. Fırat Sok. No: 17 Yıldırım Bursa
Yüzölçümü : 189,34 m2
İmar Durumu : Bursa Yıldırım ilçesi Davutkadı Mahallesinde kain, tapu sicilinin 182 ada 8 nolu parselinde kayıtlı taşınmazın 1/1000 ölçekli Davutkadı Değirmenlikızık uygulama imar planı dahilinde blok nizam E(emsal): 2,00 Y(en çok bina Yüksekliği) 24,50 m olan 5 m ön çekme mesafeli ticaret+konut bölgesi inşaat alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.139.340,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek
Yapı kullanma izin belgesi ibraz edilmemiştir.
1. Satış Günü : 15/08/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3585 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR