BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa Yıldırım'da 2 katlı apartman mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185773
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ERTUĞRULGAZİ MAH. / ORTABAĞLAR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 167
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
599,790 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7.Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Yıldırım İlçesi Ertuğrulgazi Mahallesi 1862 Ada 6 Parsel sayılı taşınmaz Hol ,salon , 2 oda , mutfak , bnayo , tuvalet ve balkon mahallerinden ibaret85.00m2 alanlı , yerlermutfak , banyo ve tuvalet gibi ıslak mahaller seramik ,salon ve odalar marley yer dşeme kaplaması ,duvarlarbanyo ve tuvalet fayansduvar kaplaması diğer mahal duvarlarıplastik badanalı , daire girişkapısı ahşap , iç kapılaryağlı boyalı ahşap pres kaplama , pencereler PVC Plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer , tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcutDoğalgaz soba ile ısınmalıdır.Halihazırdaelektrik ve suyu mevcut , yer döşemeleriyer yer kalkmış , boş ve bakımsızdaire dir.
Birincikat Daire:
Hol , salon, 2 oda , Mutfak , banyo , tuvaletve balkonmahallerinden ibaret 85m2 alanlı , yer döşeme kaplaması , mutfak, banyo ve tuvalet seramik , salon ve odalarLaminat parke yer döşemekaplaması , duvarlar banyo ve tuvaletin duvarlarıfayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastikbadanalı , tavanlar kartonpiyerli , Daire giriş kapısı çelik iç kapılar Amerikan Tipi Panel doğrama kapı, Banyo , tuvalet ve balkon kapıları ile pencerelerPVC Plastik doğrama, mutfak tezgahı mermerolup, mutfak tezgah altında ve tezgah üstünde dolap ile elektrik ve suyu mevcut müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.
İkincikat Daire:
Birinci kattakidaire ile benzer özeliklere sahip olup, kıymet takdirine konu olan taşınmaz çevresi genelde 2-3 katlı sözkonusu olan taşınmazla benzerı özelliklere sahip meskenyapıları ile meskun ,çevresinde eğitim , sağlık , alış veriş yerleri mevcut ,Şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber , mahalli vasıtalar ile şehir merkezine ve şehrin diğer bölgelerine ulaşımındevamlıve kolay olduğu , Belediye ile kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerinden faydalanan , her türlü alt yapısı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi :Ertuğrulgazi Mahallesi 2. Selçuk Sokak No:28-Yıldırım
Yüzölçümü : 167,51 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Ertuğrulgazi Mahallesi Revizyon imar UygulamaPlanı kapsamında olup taşınmaz ön bahçeli bok nizam 2 kat olan 5 metre ön bahçe mesafesi ile en fazla 12 metre bina derinliği yapılaşma koşullu konut Bölge inşat alanı kullanımında kalmaktadır.
Kıymeti : 599.790,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7.Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR