MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Mudanya'da bina icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987419
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : BADEMLİ MAH. / MUDANYA
Isıtma : Yerden Isıtma
: 286
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 28.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1439 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
29.08.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1439 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Bademli Mahallesi, 103 ada, 5 Parsel; 33.459,80 m2 Kırksekiz adet iki katlı karkas bina Vasfıyle; 50/2400 arsa paylı; 36 nolu bağımsız bölüm dubleks konut vasfıyle tam hissesi MEMİŞ USLAN: İBRAHİM Oğlu adına kayıtlı olduğu, bu taşınmaz üzerinde yönetim planı tarihi olarak 26/07/2004 tarihinin beyan olunduğu ve bu taşınmaz üzerinde ipotek bulunduğu anlaşılmaktadır
Özellikleri : Bademli mah eğitim Cad. Gümüşköy sitesi Sit. No: 24 /36 / 1 MUDANYA / BURSA Adresindeki taşınmazın ise Gümüşköy sitesi içerisinde villa kent düzeninde 36 Nolu konut olduğu, Bodrum katta müstakil bahçesi bulunan taşınmazın Zemin kattan girişinin bulunduğu ve tek araçlık açık otopark alanı bulunduğu, konutun müstakil bahçeli ve güvenlikli site içinde olduğu ve peyzaj çalışmalarının yapıldığı, anlaşılmıştır. 48 adet konut vasfında villadan teşkil imar parseli içerisinde etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. 36 nolu taşınmaz Bodrum, Zemin Kat, 1. Kat ve çatı katından havi düz çatılı ve hususi bahçeli 3 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi sıvalı yer yer kartonpiyer cephe kaplamalı ve akrilik boyalıdır. Ayrıca bodrum katta yer alan depo/kiler ile tesisat odası kısmında yer ve duvarlar fayans kaplamadır. Bahçede depo vasfında evden bağımsız bölüm yer almaktadır. Açık etras balkondan bahçeye çıkılan alan bulunmakta bu kısımda barbekü bulunmaktadır. Taşınmaz bina site içerisinde peyzaj çalışmaları mevcut, müstakil bahçeli, etrafı çevrili taşınmazdır. Bağımsız bölüm kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. giriş katında yani zemin katında giriş holü, salon, mutfak, WC+lavabo, teras balkon (bu kısımda barbekü ve açık hava mutfak nişi ve bir oda ile üst kata ulaşan merdivenler, 1. Normal katında; 2 yatak odası, 1 ebeveyn yatak odası ve içerisinde giyinme odası ve ebeveyn banyo, balkon ve banyo, çatı katında 1 adet ebeveyn yatak odası ve içerisinde ebeveyn banyo ile bir adet merdiven holü ve 1 adet yatak odası yer almaktadır. Bodrum katta ise; depo/kiler ile tesisat odası bulunmaktadır. Zemin kattan eve giriş yapılabilmektedir. Yer döşemeleri zemin ve normal katta ahşap parke, çatı katında masif ahşap yer döşemesi olup; ıslak satıhlarda fayans kaplamadır. Kapılar Amerikan panel kapı, pncereler PVC doğramadır. Mutfak çimstone tezgah ve set altı ve set üstü MDFLAM dolaplardan teşkil edilmiştir. Tavanlar salonda kartonpiyerlidir. Banyo vitrifıyeleri porselen seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Konut vasfındaki müstakil bahçeli, etrafı çevrili taşınmaz olan binanın yüzölçümü brüt 330 m2, net 286 m2'dir. Yerden ısıtmalıdır.
Binanın oturmaya bağlı kaba sıva çatlakları bulunduğu, bu nedenle odaların tavanındaki kartonpiyerlerde dökülmeler görüldüğü, dış cephede de çatlaklar bulunduğu, bu sebeple zemin iyileştirmesine dair masrafları olduğu, site içerisinde yer alan emsallerinden daha kötü mahalli duruma sahip olduğu görülmüştür.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Bademli İmar Planı kapsamında, ayrık nizam, 2 kat, KAKS:0,30, ön bahçe mesafesi:5,00, yan bahçe mesafesi: 3,00, arka bahçe mesafesi:3,00 olan konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 29/08/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1439 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR