BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Kestel'de bina ve arsası icradan satılıktır

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964967
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : BARAKFAKİH MAH. / KESTEL
: 512
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10680 ESAS
Muhammen Bedeli
:
465,135 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/10680 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre taşınmaz Bursa ili Kestel ilçesi Barakfakih mah Köy içi mevkii 2428 Parsel 512,67 m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazdır.Taşınmaz üzerinde fiili olarak konut bulunmaktadır.
Taşınmaz adresi Bursa İli Kestel İlçesi,Barakfakih Mahallesi, Dere Sokak No:10 Adreslidir.
Taşınmazın Bahçe kapısı demir doğrama kapıdır.Apartman giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Zemin+1 normal katlı + teras katlı betonarme binadır.
Zemin kat: Bireysel kombili kaloriferli doğalgazlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Hol: Yerler laminant parkedir. 3 oda 1 salondan oluşmaktadır. Yerler laminant parkedir. Açık mutfak: Yerler laminant parkedir. Mermer set altı üstü dolap mevcuttur. Tuvalet: Yerler seramik duvar tavana kadar seramiktir. Alaturka tuvalet, lavabo mevcuttur. 1 adet balkonu vardır yerleri seramiktir. Banyo: Yerler seramik duvar tavana kadar seramiktir. Duşakabin. Klozet, Hilton lavabo mevcuttur. Tüm pencereler pvcdir, tüm oda kapıları ahşap kapıdır.
1.Kat: Bireysel kombili kaloriferli doğalgazlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Hol: Yerler laminant parkedir. 2 oda 1 salondan oluşmaktadır. Yerler laminant parkedir.Mutfak: Yerler laminant parkedir. Mermer set altı üstü dolap mevcuttur. Tuvalet: Yerler seramik duvar tavana kadar searamiktir. Alaturka tuvalet, lavabo mevcuttur. 3 adet balkonu vardır yerleri seramiktir. Banyo: Yerler seramik duvar tavana kadar seramiktir. Duşakabin, Klozet, Hilton lavabo mevcuttur. Tüm pencereler pvcdir, tüm oda kapıları ahşap kapıdır.
Teras kat: Çelik konstrüksiyon çatılıdır.
Hertürlü alışveriş merkezi,okul,camii ve sosyal tesilere yakın konumdadır.
Yerleşim mahalli içinde,her türlü belediye, ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır.
Adresi : Bursa İli Kestel İlçesi,Barakfakih Mahallesi, Dere Sokak No:10 Kestel / BURSA
Yüzölçümü : Tapu kaydına göre 512,67 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İmar Planında 2428 parsel, Ayrık nizam 3 kat, konutalanında kalmaktadır
Kıymeti : 465.135,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10680 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR