İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa/İnegöl'de bina ve arsası mahkemeden satılıktır

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013414
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / İNEGÖL
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 19.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:45
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili İnegöl ilçesi Mesudiye mahallesi 1438 ada 450 parsel sayısında kayıtlı arsa nitelikli olup 113 m² yüzölçüme sahiptir. Taşınmaz, yol seviyesi üzerinde iki katı bulunan ve herbir katında bir adet olmak üzere bünyesinde toplam alanları 182 m² olan betonarme bina ihtiva etmektedir. Taşınmaz üzerindeki binanın zemin katında antre, mutfak, 3 oda, banyo ve wc bulunmakla ruhsat bilgilerinde 91 m² alan bilgisine sahip olup, daire giriş kapısı çelik, oda kapıları ahşap, banyo ve wc kısımları ile hol zemini seramik, banyo duvarları fayans kaplıdır, mutfak kısmında mutfak dolabı bulunmamaktadır, ısıtma sistemi katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz üzerindeki binanın normal birinci katında antre, mutfak, 3 oda, banyo ve wc bulunmakla ruhsat bilgilerinde 91 m² alan bilgisine sahip olup, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları dekoratif panel kapı, percere doğramaları pvc-çift cam, oda zeminleri laminat parke, banyo ve wc zeminleri seramik, duvarları fayanstır, mutfak kısmında güncel malzemelerden yapılmış mutfak dolabı bulunmaktadır, ısıtma sistemi katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz üzerindeki yapının dış cephesi zemin kat seviyesinde kaba sıva yapılmış olmakla birlikte zemin kat üstünün Mercan Sokağa bakan kısmı sıvasız vaziyettedir, ortak merdiven alanları kaplaması yapılı değildir, cephe aldığı Mercan Sokak bazında Belediye alt yapı hizmetleri ile beraber elektrik, telefon ve doğalgaz şebeke sistemi tesis edilidir. Bağlantılı olduğu Mesudiye caddesi toplu taşıma güzergahı üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz, tapu kayıtlarında arsa niteliğinde kayıtlı olup üzerindeki binaya ilişkin cins tahsisi ve sair işlemleri alıcıya aittir.
Adresi : Mesudiye Mh. Mercan Sokak No:15 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 113 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı Bitişik nizam 3 kat, Ruhsat aşamasında zemin etüdü ve otopark şartı aranacaktır. 1/1000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama imar Planı ve Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR