İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Buca/Karacaağaç Mahallesi'nde tek katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968751
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : KARACAAĞAÇ MAH. / BUCA
Kat Sayısı : 2
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 23.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2533 ESAS
Muhammen Bedeli
:
244,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
21. İCRA DAİRESİ
2017/2533 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 236 Ada, 11 Parsel, KARACAAĞAÇ Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, Değerlemeye konu taşınmaz, İzmir İli Buca İlçesi Karaağaç mahallesi 236 ada 11 parselinde kayıtlı gayrimenkul posta adresi olarak Karaağaç mah. 4001 sok. 25 girişi Buca/İZMİR adresindedir. Taşınmaz üzerinde iki katlı 25 numaralı bina ile 25/A adresine isabet eden bir adet tek katlı bina ve arsasıdır. 25 numaraya isabet eden, iki katlı binanın sokak tarafında ekli, bina ile aynı yaşta 30 m2 lik bir ahır müştemilatı mevcuttur. Mevcut mesken olarak kullanılan bina tabanda 45 m2 ve toplamda 85 m2 brüt kullanım alanına sahip içeriden merdivenle çıkılan tesis kadastrosu sırasında ölçülen tapu kaydındaki kerpiç binadır.ilaveten zemin katta bir banyo eklenmiştir. İçeride zemin katta banyo ve hazır mutfak yapılmış ve 1 oda bulunmaktadır. Üst katta iki oda olmak üzere toplam 3 odadan ibarettir. Islak zeminler ve mutfak seramik döşeli odalar zemini beton haldedir. Bina giriş kapısı ve bahçe kapısı da demir kapı olarak yapılmıştır. Kerpiç nitelikli evin ve diğer yapıların çatısı kiremittir. Binada ısınma soba ile sağlanmaktadır.Tek katlı 25/A numaralı yapının kapı ve pencerelerinin olmadığı sıvalı boyalı depo görünümünde olduğu yapının toplam alanının 76,34 m2 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Karaağaç köy içi yerleşim alanı merkezindedir. Taşınmaz her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup taşınmazın konumu ulaşım yönünden iyidir.Borçluya ait 2/3 hissesi satılacaktır.
Adresi : Karacaağaç Köyü 4001 Sok 25 Ve 25A Buca / İZMİR
Yüzölçümü : 427,18 m2
Arsa Payı : 2/3
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü çevre düzeni planında "kırsal yerleşme alanında kalmaktadır."
Kıymeti : 244.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2533 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR