İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Buca Çamlıpınar Mahallesi'nde 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054101
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : ÇAMLIPINAR MAH. / BUCA
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2019/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:35
Satış Yeri
:
İzmir Bölg adliye Mahkemesi D Blok K:3 Müzayede salonu(stadyu metro durağı karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz üzerindeki binanın her katında 1 adet meskeni mevcut olup toplamda 2 meskenden ibaret olduğu terasının üzerinin demir iskeletli oluklu sac malzemeli çatı ile kapatılmış olduğu görülmüştür. Teras kısmının yarısının çevre duvarlarının yapıldığı ve natamam oda hacimleri oluşturulduğu görülmüştür.Yapının toplam 188 m2 brüt alanlı olup tapu kaydındaki beyandan bitişiğindeki 4 parsele tecavüzlü olduğu anlaşılmıştır. Zemin kat meskeni; 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon hacimlerinden ibarettir. Girişi çelik kapılı olup iç kapıları panel kapılıdır. Pencereleri ahşap malzemeli olup önleri sac kepenklidir. Odalar ve salon zeminleri laminat kaplı olup ıslak hacim zeminleri seramik döşelidir. Mutfağı seramik bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Banko alınları seramik kaplıdır. Tuvalet duvarları yarıya kadar seramik kaplı olup klozet ve lavabosu mevcuttur. Banyo duvarları seramik kaplı olup duş kabini mevcuttur. Banyo ve tuvalet kapıları pvc malzemelidir. 1. kat meskeni; 2 oda, salon, mutfak, banyo - tuvalet ve balkon hacimlerinden ibarettir. Girişi çelik kapılı olup iç kapıları panel kapılıdır. Pencereleri pvc malzemeli olup önleri sac kepenklidir. Tavanları kartonpiyer süslemelidir. Odalar ve salon zeminleri laminat kaplı olup ıslak hacim zeminleri, koridor ve balkon zemini seramik malzeme döşelidir. Mutfağı granit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak duvarları seramik kaplıdır. Banyo duvarları seramik kaplı olup duş tekneli kabini, klozet ve lavabo mevcuttur. Banyo kapısı pvc malzemelidir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 10353 Ada, 3 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle, Tapu kaydında taşınmazın cinsi arsa olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde zemin + 1 kat olmak üzere 2 katlı binanın taşınmaz üzerinde yer aldığı görülmüştür.
Adresi : Çamlıpınar Mah. 293/30 Sokak No: 6 Buca / İZMİR Yüzölçümü : 81,00 m2
İmar Durumu : "BİTİŞİK NİZAM, 2 KAT İNŞAATA İZİNLİ KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ, KISMEN YOLA TERKİ BULUNDUĞU" belirtilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : BU PARSELDEKİ BİNANIN 4 NOLU PARSELE TECAVÜZÜ VARDIR.ÜZERİNDEKİ EV MUSTAFA SARIYILDIZ A AİTTİR.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:35 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:35 - 14:45 arası
Satış Yeri : İzmir Bölg adliye Mahkemesi D Blok K:3 Müzayede salonu(stadyu metro durağı karşısı)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR