İZMİR 14. İCRA  DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Buca Atatürk Mahallesi'nde arsa tapulu 295 m² bina icradan satılıktır

İZMİR 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134821
Şehir : İzmir / Buca
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / BUCA
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16014 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:45
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR14. İCRA DAİRESİ
2018/16014 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Buca İlçe, 39680 Ada, 35 Parsel, TINAZTEPE Mahalle/Köy, İzmir İli, Buca İlçesi, Tınaztepe Mahallesi, 39680 ada 35 parsel, Arsa tapu kayıtlı olup hali hazırda Atatürk Mahallesi, 204/24 Sokak, No: 19 posta adresinde konumludur. Taşınmaz Kurtuluş Cami?ne 90 metre, Eski Buca Mezarlığı?na 200 metre mesafededir.Taşınmazın bulunduğu muhit genel olarak orta gelir kesimi tarafından ağırlıklı olarak mesken amaçlı tercih edilen, merkezi konumlu, genel itibari ile 25-35 yıllık yapıların olduğu bölge olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Kıymet takdiri günü adrese gidilerek incelemeler yapılmıştır. 39680 ada 35 parsel numarasında kayıtlı arsa vasıflı taşınmaz 129,00 m2 yüzölçümlüdür. Parselin 204/24 sokağa cephesi yaklaşık 8 metre, derinliği yaklaşık 15 metredir. Geometrik olarak dikdörtgene yakın olan parsel, topografık olarak az eğimlidir.
Keşif günü yapılan incelemede parsel üzerinde 4 katlı, yaklaşık 295 m2 net alanlı bina bulunduğu görülmüştür. Binada her katta 1 er daire olmak üzere toplam 4 daire bulunmaktadır.
Zemin kattaki daire kapalı olduğu için gezilememiş olup, içinin orta yapıda olduğu, üst kattaki dairelerden yaklaşık 5 m2 daha küçük olduğu (yak. 70 m2), 2 oda , salon, hol, mutfak, banyo hacimlerinden oluştuğu bilgisi edinilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik doğrama, pencereleri pvcdir. Isınması kombi ile sağlanmaktadır.
1 .kattaki daire 2 oda 1 salon banyo mutfak, hol ve balkon hacimlerinden oluşmak üzere yaklaşık net 75 m2 alanlıdır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama pencereleri pvcdir. Salon ve odalarda zeminleri ahşap parke, duvarları boyalıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvarları seramik olup, banyoda duşakabin mevcuttur. Ahşap mutfak dolapları bulunan dairenin mutfak tezgahı mermer olup, ısınması kombi ile sağlanmaktadır.
2. kattaki daire 2 oda 1 salon banyo mutfak, hol ve balkon olarak tasarlanmış yaklaşık net 75 m2 alanlıdır. Daire inşaat halindedir. Sadece ahşap doğrama giriş kapısı bulunan dairenin duvarları sıvalı, zeminleri şap beton haldedir. İç kapı, pencere doğramaları, mutfak dolapları, vitrifıyeler,bataryalar, elektrik prizleri, armatürler mevcut değildir.
3. kattaki daire 2 oda 1 salon banyo mutfak, hol ve balkon hacimlerinden oluşmak üzere yaklaşık net 75 m2 alanlıdır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel, pencereleri pvcdir. Salon ve odalarda zeminleri laminant, duvarları boyalıdır. Islak hacimlerde zemin ve duvarları seramik olup, banyoda duşakabin mevcuttur. Hazır mutfak dolapları bulunan dairenin mutfak tezgahı çimstone olup, ısınması kombi ile sağlanmaktadır. Daire bakımlıdır.
Binada asansör bulunmamakta olup, doğalgaz tesisatı mevcuttur. Betonarme karkas inşaat sisteminde yapılmış binanın dış cephesi yarıya kadar boyalı, 3.ve 4.katların olduğu kısımlar boyasız sıvalı haldedir. Bina girişi, merdiven rıht ve basamakları mermer(3.kata kadar, 3 ve 4 katlar, kaplamasız beton), bina içi duvarlar boyalıdır.
Taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasıflıdır, kat irtifakı/mülkiveti kurulmamış olup bir bütün halindedir. Binada bulunan meskenlerin ayrı ayrı satılması mümkün değildir.
Adresi : Atatürk Mahallesi, 204/24 Sokak, No: 19Buca / İZMİR
Yüzölçümü : 129 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam 4 Kat yapılanma kararında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok 9 Nolu Müzayede Salonu Bayraklı İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16014 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR