İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bornova/Yeşilova Mahallesi'nde bina icradan satılık

İZMİR 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941357
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : YEŞİLOVA MAH. / ALTINDAĞ
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7688 ESAS
Muhammen Bedeli
:
822,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 16:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 16:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
17. İCRA DAİRESİ
2018/7688 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Bornova Belediye Bakanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.06.2018 tarihli yazı içeriğine göre 7878 nolu Parsel imar planında, bitişik nizam, 4 katlı konut alanında ve yolda kaldığı, planlı alanlar imar yönetmeliğinin 2.maddesi uyarınca ve planlı alanlar imar yönetmeliğinin 5. Maddesi uyarınca alt kademe plan ile üst kademe plan arasında uyumsuzluk olduğu , plan ve proje müdürlüğünün 31.07.2015 tarih ve 39132 sayılı yazısı gönderilmiş ve 09.10.2015 tarih ve 50317 sayılı yazı ile müdürlüğümüze konu tekrar bildirilmiş olup , bu alanlarda planlar birbirine uyumlu hale getirilinceye kadar yeni yapı ruhsatı düzenlenmez"denmektedir.
Tapuda Bornova İlçesi Altındağ Mah.,7878 parselde kain , Yeşilova Mah. Abdi İpekçi Cad. No:164 adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmaz betonarme ruhsatlı olarak inşa edilmiştir. Zemin +3 normal katlı , zemin katında 2 dükkan , normal katlarda her katta 1 daire bulunmakta ve mesken olarak kullanılmaktadır. Dava konusu taşınmaz asansörsüz ve kalorifersizdir. Zemin katta her iki dükkan özellikleri benzer olup, döşemeleri seramik , duvarları saten , tavanları asma tavanlıdır. Her iki taşınmaz otomatik kepenkli olup 164/B Çğköfteci , 164/A Market olarak kiracıdır. 1.Kat 2 oda , salon , mutfak, banyo-wc ve küçük bir depoya havi önde ve arkada birer balkon vardır. Giriş kapısı çeliktir.İç kapılar amerikandır. Duvarları sıva+plastik boyalı, doğramaları pvc, yerler laminant parke, ıslak mahalleri seramik kaplıdır. Mutfak ışıklığına bakmakta olup, banyo-wc mutfaktan geçilmektedir. Granit tezgah ve hazır dolaplıdır. Banyo hilton lavabolu , duşakabinlidir. 2.kat , 1.katla aynı özelliklerde, duvarların saten alçı üzeri plastik boyalı , banyosu yenilenmiştir. 3. Kat , 2. Katla ayno özelliklerdedir. Zemin kat 88,00-M2 , normal katlar 92'şer metrekare, toplamda 364 m2 inşaat alanına sahiptir. Taşınmaz, Abdi İpekçi caddesi üzerinde , Şükrü-Seher Ergil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 200 metre, Çimentaş Anadolu Lisesine 600 metre uzaklıktadır.Toplu ulaşımı sık ve kolaydır. Kamu ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Kıymeti : 822.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 16:30 - 16:40 arası

2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 16:30 - 16:40 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7688 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR