İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bornova/Meriç Mahallesi'nde iki katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062879
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : MERİÇ MAH. / ÇAMDİBİ
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:15
Satış Yeri
:
İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın:
Özellikleri : İzmir ili Bornova İlçesi Çamdibi mah. 9048 Ada, 4 Parselde tapuya iki adet ev nitelikli olarak kayıtlı taşınmazın Meriç mah. 5702 sk. no.50 Bornova İzmir adresindeki 2 katlı bina ile Meriç mah. 5703 sk.no.41 Bornova İzmir adresindeki iki katlı binanın bulunduğu yer olup, 50 numarada bulunan evin zemin katı tamamlanmış birici katında kolon betonları dökülmüş üzeri saç levha ile kapatılmıştır. Zemin katı 105 m2. Salon laminant parke kaplıdır. Pencere doğramaları pvc , iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Birinci katında 18 m2. alanlı üzeri saç eternit ile kaplı basit tarzda yapılmış bir oda bulunmaktadır.41 nolu taşınmaz betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bir yapı olup, zemin katı 75 m2. salon iki oda mutfak wc.ve banyodan oluşmaktadır. Salon ve oda döşemeleri rabıta iç kapılar Amerikan panel, mutfak seramik, 1.katı 75 m2. döşemesi ve duvarları seramik kaplı alaturka wc. karoseramik döşemeli oda, laminat parke kaplı salon ve oda bulunmaktadır. Salon içinde açık mutfak vardır. Pencereler alüminyum doğrama, binanın dış cephesi sıvalı ve boyasızdır. Taşınmaz alt yapı ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 219 m2
İmar Durumu :Bornova İmar Müdürlüğünün 28.12.2018 tarihli yazıları ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam iki katlı konut alanında kaldığı, Parselin G.İ.B. Sınırı içerisinde yer almakta olup, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : B ile gösterilen ev Kanber Çakar 'a, A ile gösterilen ev Muazzez Güngör'e aittir muhdesat bilgisi bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : İZMİR BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ D BLOK 3.KAT MÜZAYEDE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR