İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bornova/Çamdibi Mahallesi'nde bina mahkemeden satılık

İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945749
Şehir : İzmir / Bornova
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
625,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 16:05
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 16:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/16 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Satışa konu taşınmaz 5227 ve 5216 Sokaklara cephelidir. Toplu taşıma araçlarının güzergâhı olan Burak Reis Caddesine yaklaşık 55 m., Yıldırım Beyazıt Caddesine yaklaşık 280 m., Refik Tulga Caddesine yaklaşık 250 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir. Mevcut konumu ile ulaşım ve taşıma imkânları iyi olarak değerlendirilmiştir. Taşınmazın cepheli olduğu yol kaplamaları ve tüm alt yapı çalışmalarının mevcut olduğu belirlenmiştir.
Taşınmaz üzerinde zemin + 2 kat + çatı katı olmak üzere 4 katlı binanın bulunduğu görülmüştür. Betonarme tarzda inşa edilmiş yapının zemin katında; 1 dükkân, 1 mesken, diğer katların her birinde 1 mesken olmak üzere taşınmazın 1 dükkân ve 4 meskenden oluştuğu görülmüştür.
Zemin kat dükkânı: 5227 Sokak No: 8/A Bornova adresindeki dükkânın cephesi camekânlı alüminyum malzeme ile kapatılmıştır. Keşif esnasında butik (Mevsim Butik) olarak işletildiği görülmüştür. Zeminleri seramik kaplıdır. 35 m2 alanlı dükkânın, bina dışına yapılarak birleştirilen 12 m2 tuvalet ilavesi mevcuttur.
Zemin kat meskeni: Girişi ayrı olan 5216 Sokak No: 37 Bornova adresindeki meskenin keşif esnasında kapalı olması nedeni ile içi incelenememiştir. Girişi ve pencereleri pvc malzemeli olup önleri ferforje demirlidir. Ortaklığın giderilmesi kapsamındaki bilirkişi raporunda; 1 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc den ibaret olduğu ve 65 m2 alanlı olduğu belirtilmiştir.
1 kat meskeni: 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet, 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Girişi ve iç kapıları ahşap malzemeli, pencereleri pvc malzemelidir. Zeminleri salon ve odalarda laminat parke, diğer hacimlerde seramik kaplıdır. Mutfağı mermerit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak duvarları seramik kaplıdır. Banyo duvarları seramik kaplı olup duş kabini ve lavabosu mevcuttur. Tuvalet duvarları seramik kaplı olup klozet mevcuttur. Tuvalet kapısı pvc malzemelidir. Yaklaşık 110 m2 alanlı olduğu ifade edilmiştir.2 kat meskeni: Girişi çelik kapılıdır. Keşif esnasında kapalı olması nedeni ile içi incelenememiştir. Ortaklığın giderilmesi kapsamındaki bilirkişi raporunda; 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet, 2 balkon hacimlerinden ibaret olduğu, iç kapılarının panel kapı olduğu ve diğer özelliklerinin 1. Kat dairesine benzediği ifade edilmiştir. Yaklaşık 110 m2 alanlı olduğu ifade edilmiştir.
3 (Çatı) kat meskeni: Giriş, 1 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet hacimlerinden ibarettir. Giriş zemini pvc muşamba, salon zemini laminat, camlı sürgülü pvc kapı ile ayrılan oda kısmının zemini seramik kaplıdır. Girişi çelik kapılı olup hazır mutfaklıdır. Yaklaşık 60 m2 alanlı olduğu ifade edilmiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, - Ada, 7780 Parsel, ÇAMDİBİ Mahalle,Üçüncüirim mevkii, Tapu kaydında taşınmazın cinsi "arsa" olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde zemin + 2 kat + çatı katı olmak üzere 4 katlı binanın bulunduğu görülmüştür.
Adresi : Barbaros Mah. 5227 Sokak No: 8 (5216 Sokak No: 37) Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 126,00 m2
İmar Durumu :"BİTİŞİK NİZAM 2 KATLI KONUT ALANI VE YOLA İSABET ETTİĞİ" belirtilmiştir.
Kıymeti : 625.000,00 TLE-İmzalıdır
KDV Oranı :%20 si üzerinden %18, %80 i üzerinden %1
Kaydındaki Şerhler : 6785 S,K. 11. MAD TABİDİR.18/1/1971 Y:166
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 16:05 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 16:05 - 16:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR