BORÇKA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Borçka Yeniyol Mahallesi'nde 2 (iki) katlı mesken, ahır ve samanlık mahkemeden satılıktır

BORÇKA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114478
Şehir : Artvin / Borçka
Semt-Mahalle : YENİYOL MAH. / BORÇKA
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 278
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
11,391,265 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BORÇKA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Artvin ili, Borçka ilçesi, Yeniyol Mah. Yeniyol Mevkii, 170 ada, 5 parsel, 4.273,19 yüzölçümlü, parsel üzerinde iki adet ahır, bir adet ahır-samanlık,bir adet ikamet edilen mesken, mesken bitişiğinde depo amaçlı kullanılan avlu ve bir adet de eski kullanılmayan mesken yapıları bulunmaktadır. Mesken değeri: Parsel üzerinde bir adet iki katlı mesken yapısı mevcut olup, yığma yapı tarzında inşa edilmiş olan mesken kapı pencere gibi imatlarının ahşaptan yapılmış olduğu briket tuğladan yapılmış dış duvarlarının dış sıva ve boya imalatlarının yapılmamış olduğu ayrıca bina üzerinde ahşap çatı ile kiremit çatı örtüsü yapılmış ve içerisinde ikamet edildiği tespit edilmiştir. Mesken ortalama 50 yıllıktır. Taşınmazın Yüzölçümü 139,48x2 kat = 278,96 m2 olup 3.sınıfA grubu yapı sınıfınagirmektedir. Depo samanlık: Parsel üzerinde bir adet iki katlı depo samanlık mevcut olup, alt katın briketten yapılmış depo olarak kullanıldığı, üst katın ise tamamen ahşap imalattan yapılarak samanlık olarak kullanıldığı ve kiremit çatı örtüsünün olduğu görülmüştür. Yüzölçümü: 59,00x2=118,00 m2'dir.1. sınıf A grubu yapı sınıfındadır. Mesken(eski) : Bir adet iki katlı mesken yapısı mevcut olup, meskende ikamet edildiği görülmüş, yığma çakatura yapı tarzında inşa edilmiş , kapı pencere ahşap tarzı olup, ahşap çatı ve kiremit çatı örtüsü mevcuttur. Mesken ortalama 70 yıllıktır. Yüzölçümü: 125,70x2 = 251,40 m2'dir. 3. sınıf A grubu yapılar sınıfına girmektedir. Ahır ve samanlık: Bir adet iki katlı ahır-samanlık yapısı mevcut olup, briketten yapılmış, alt kat ahır, üst kat ise samanlık olarak kullanılmaktadır. 20 yıllıktır. Yüzölçümü : 50,96 m2 olup, 1. sınıf A grubu yapı sınıfındadır. Avlu : Parsel üzerinde bitişik bir adet avlu yapısı bulunmakta olup, depo olarakkullanılmaktadır. 50 yıllıktır. Yüzölçümü 61,68 m2 olup, 1. sınıf A grubu yapıdadır. Ayrıca taşınmaz üzerinde meyveağaçları da mevcuttur. Hisselidir.
Adresi : Yeniyol Mah.Borçka / ARTVİN
Yüzölçümü : 4.273,19 m2 Arsa Payı : Hisselidir.
İmar Durumu : Var Kıymeti : 11.391.265,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada ve tapu takyidatında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET KONAĞI ÖN OTOPARKI - HÜKÜMET CADDESİ BORÇKA / ARTVİN
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 tl gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine kanıt oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için, fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 1.000,00 tl'lik artış farkı aranmasına, 1.000,00 tl'lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR