TORBALI İCRA DAİRESİ

Bina satışı yapılacaktır

TORBALI İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892357
Şehir : İzmir / Torbalı
Semt-Mahalle : TEPEKÖY MAH. / TORBALI
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/100 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT SALONU TORBALI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TORBALI
İCRA DAİRESİ
2016/100 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI . İzmir ili Torbalı ilçesi Tepeköy Mah. 37 Cilt, 3621 sayfa. 1054 ada, 7 parsel, 189,30-m2 yüzölcümlü ARSA
ADRESİ . Tepeköy mah. 1611 sk. No.29 Torbalı İZMİR
İMAR DURUMU: Torbalı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' nün 11.04.2018 tarih ve 6796 sayılı yazısında değerleme konusu taşınmazın Yürürlükteki 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut alanı ayrık nizam 4 kat " olarak markalandığı belirtilmiştir.
Torbalı Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğü arşivinde yapılan araştırmada taşınmaza ait proje ve ruhsata rastlanılmamıştır.
ÖZELLİKLERİ : Tapu kaydında parsel niteliği arsa olarak belirtilmiş olup keşif sırasında parsel üzerinde zemin kat+1 kat olmak üzere toplam 2 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Çatı teras çatı olup her katta bir bağımsız bölüm bulunmaktadır. bina bahçe içerisinde olup 4 cephesi açık olup bahçe kapısı demir doğrama olup parselin çevresi bahçe duvarı ile çevrilidir. Bina giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer plak döşeme bina cephesi sıvalı badanasız olup pencereler pvc doğramadır. zemin kat yaklaşık 90 m2, 1.kat yaklaşık 125 m2 alanlıdır. taşınmaz Bekir Sakarya Caddesine 250 m, Şehit Çavuş Arda Eretingi İlkokuluna 60 m. Ethem Oruç Camiine 170 m direkt ucuş mesafesindedir. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmakta olup Beldeiye Hizmetlerinden istifadesi tamdır. Her türlü alt yapı hizmetleri ikmal edilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : TORBALI ADALET SARAYI 3. KAT MEZAT SALONU TORBALI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/100 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceğiilan olunur.06/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR