İSTANBUL 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Beşiktaş'ta 5 katlı bina mahkemeden satılıktır

İSTANBUL 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154409
Şehir : İstanbul / Beşiktaş
Semt-Mahalle : TÜRKALİ MAH. / TÜRKALİ
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 1
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,670,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.06.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.07.2020 14:30
Satış Yeri
:
İSTANBUL ADLİYESİ 4.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 3.KAT B2-332 ÇAĞLAYAN/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/22 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beşiktaş İlçe, 344 Ada, 22 Parsel, ABBASAĞA MAHALLESİ UZUNCAOVA SOKAK Mahalle/Köy, UZUNCAOVA SOKAK Mevkii,ARSA OLAN TAŞINMAZ
Adresi :
Yüzölçümü : 155 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.670.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/07/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ADLİYESİ 4.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 3.KAT B2-332 ÇAĞLAYAN/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İMAR DURUMU : Dosyada Mevcut Bilirkişi Raporunda Taşınmaz; "Beşiktaş Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’niin 19.07.2019 tarih ve E-4448 sayılı yazısında; Beşiktaş İlçesi, Türkali Mahallesi, 344 ada, 22 parsel sayılı yerin, 16.05.2005 tasdik tarihli, 1/5000 ölçekli Beşiktaş- Dikilitaş- Balmumcu Nazım İmar Planı ve 09,08,2007 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Beşiktaş- Dikilitaş- Balmumcu Uygulama İmar Planı ve 20,11,2015 tasdik tarihli Beşiktaş- Dikilitaş- Balmumcu Uygulama İmar Planı Notu ilavesi tadil planı kapsamında H:18.00m (5 Kat), irtifada, bitişik nizam alanında kalmaktadır, bilgisi verilmektedir.” Denilmektedir.
ÖZELLİKLERİ : Satışa ilişkin dosyada mevcut, Bilirkişi Raporunda Taşınmaz;
"Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Türkali Mahallesi, 344 ada, 22 parsel sayılı, ana taşınmaz niteliği ‘ ARSA ’ olan, 155,00m2 yüzölçümlü taşınmazda ve mahallinde yapılan incelemede;Selaltı Sokak, No:3 adresinde, bulunmaktadır. Dava konusu arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 3 Bodrum+ zemin+ 4 Normal kat+ teras kattan oluşan bina mevcuttur. Ana taşınmaz üzerinde kat irtifakı, ya da kat mülkiyeti kurulmadığı görülmüştür. Her katta ikişer daire olup, bina dışı sıvalı ve dış cephe boyası ile boyanmış olup, kısmen dökülmüştür. Ana giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mozaik basamaklı olup, korkuluklar demir doğrama yapılmıştır. Sahanlıklar çini kaplamadır.Daire içlerinde inceleme yapılamamış olup, önceki raporlardan edinilen bilgiler göre dairelerin 55m2 alanlı olduğu anlaşılmıştır. Binada toplam 14 adet daire bulunduğu görülmüştür.Dava konusu taşınmaz Üzerindeki bina 3. Sınıf B Grubu yapılardan olup, yıpranma payı %25 tir.Dava konusu taşınmaz Selaltı Sokakta olup, Barbaros Bulvarı'na 530m, Hüsrev Gerede Caddesi’ne 350m, Beşiktaş belediyesi Evlendirme Dairesi’ne 380m, Hakkı Yeten Caddesi’ne 450m Süleyman Seba Spor Merkezi’ne 730m, Abbasağa Parkı’na 400m mesafededir. Fulya ve Beşiktaş Merkezleri’ne mesafesi yakın olup, Barbaros Caddesi üzerinden her türlü toplu taşıma araçlarına ulaşılmaktadır. Bina Beşiktaş ve Şişli arasında bir bölgede olup, her iki ilçenin de imkanlarından yararlanmaktadır. Çarşı pazara çok yakındır. Yaya ve araç ulaşımı kolaydır. Toplu ulaşım araçlan güzergahına ve duraklanna yakm konumdadır.Konu taşınmazın bulunduğu Selaltı Sokak ve çevresi belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup alt yapısı tamdır. Konum olarak İstanbul'un şehir merkezine, çarşı ve pazara yakın konumda ve ulaşım imkânlarına üst derece erişimi vardır. İlçe olarak ise İstanbul’un en köklü ilçelerinden biri otan Şişli İlçe sınırlan içerisinde yer almaktadır." Denilmektedir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR