İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bayraklı'da 3 katlı bina icradan satılıktır

İZMİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929385
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : ÇİÇEK MAH. / ALPASLAN
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 94
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/15978 Esas
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 5. İCRA DAİRESİ
2015/15978 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, 37633 Ada, 7 Parsel, BAYRAKLI Mahalle/Köy, İlgili taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre bitişik nizam , 4 katlı(B-4) konut adasına ve kısmen yola isabet etmektedir. İmar hattı tahakkuku görmesi gerekmektedir. Taşınmaz tapu kayıtlarına göre Bayraklı Belediye kayıtlarına göre Çiçek Mahallesinde, 1610 Sk.'dan 45-46/A-46/B numara alan Bodrum+zemin+1. katlardan ibaret 3 katlı bina ve arsasıdır. Parsel kuzey-batısında 1610 sokağa cepheli olup, diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve ara parsel konumundadır. Parsel üzerindeki bina b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğla duvarlı inşa edilmiştir. Parsel üzerindeki taşınmaz tapu kaydında "3 katlı ev" vasıflı görülmekte olup, binada yer alan meskenlerin tapuda kat irtifakları ya da kat mülkiyetleri kurulmamış, cins tashihleri yapılmamış, arsa payları belirtilmemiş olmakla meskenlerin ayrı ayrı satılması mümkün değildir ve bu nedenle arsa ve yapı değerleri yrı ayrı hesaplanarak toplam değer tespit etme yoluna gidilmiştir. İBŞB tarafından üretilen sayısal fotogrametrik harita üzerinden yapılan ölçümlemede, parsel üzerindeki binanın dıştan dışa brüt 94,11 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz 35 yapında, 31-40 yaş arası yapılar için % 32 yıpranma payldır. Taşınmazın bodrum katta depo, zemin ve 1. katlarda meskenden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Meskenin 2 oda, salon, mutfak, banyo- wc den ibaret olduğu, kapalı olan 1. kat meskenin de aynı alan ve plana sahip olduğu bilgisi alınmıştır. Bodrum kattaki depo iskan edilemez durumdadır. Meskende elektrik ve su mevcut olup, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, taşınmaza ulaşım kolaydır.. Taşınmaz konum itibariyle Bayraklı Lisesi'ne, Talat Paşa İlköğretim Okulu'na, Ekrem H. Üstündağ İlkokulu'na yakın ve yürüme mesafesindedir.
Adresi : 1610 Sk. No:46 Çiçek Mah. Bayraklı İzmir Merkez / İZMİR
Yüzölçümü : 169 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/15978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR