MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/ Meydanbaşı mahallesinde 2 katlı bina icradan satılıktır (çoklu satış)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00896560
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : MEYDANBAŞI MAH. / BATTALGAZİ
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 1866
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 16.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/13145 Esas
Muhammen Bedeli
:
272,271 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2015/13145 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1191 Parsel, ESKİ MALATYA Mevkii, -Taşınmaz özellikleri: satışa konu arsa Battalgazi yoluna 80 metre mesafede, üzerinde ruhsatsız olarak inşaa edilen 2 katlı yığıma vasfında bir yapı ile birlikte 3 adet müştemilat vasfında yapı bulunmaktadır. Bahçe içerisinde zemin betonu ve bahçe duvarı bulunmaktadır. Konut olarak kullanılan iki katlı yapınını alt katta 2 ve üst katta 1 odası olmak üzere toplam üç odası, banyosu, mutfağı ve wc' si bulunmaktadır. Üst katına dıştan demir bir merdiven ile çıkılan sobalı ısınma sistemine sahip evin dış kapısı çelik, iç kapıları PVC ve ahşap doğrama pençereleri PVC doğrama, tabanları fayans kaplamalıdır. Ayrıca evin önünde üzeri çatı ile kaplı balkon olarak kullanılan bir bölüm bulunmaktadır. Mesken 3A grubu yapı olup, brüt alanı 82m², net alanı ise 70m²' dir. Müştemilat vasfında olan yapıların toplam alanı 21m², balkon olarak kullanılan bölümün alanı 30m²' dir. Bahçeye yapılan zemin betonu 290m² ve bahçe duvarı ise 25m²'dir. Yapın 2009 yılından sonra yapılmıştır.
-Zirai İnceleme Özeti: taşınmaz kahverengi toprak yapı grubunda, Killi-tınlı, toprak derinliği iyi, geçirgen, %2-3 meyile sahip, içerisinde muhtelif yaşlarda kayısı, ceviz, erik, badem, incir, nar, üzüm, şeftali ağaçları mevcuttur. Taşınmaz arsa vasfında olduğundan zemin değeri hesaplanmamış, sadece üzerindeki ağaç değeri hesaplanmıştır. Taşınmaz üzerindeki toplam ağaç değeri 9.190,00TL' dir.Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır. Adresi : Meydanbaşı Mah. Ahmet Turan Sk.Battalgazi İlçe Jandarma Karakolu Arkası (Eski Malatya 1191) Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 1.866 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Malatya Bşb.Bşk.lığının17.2.15 tari ve 97 s.kararı ile kuzey çevre yolu projesinin Alibaba Mezarlığı mevkiinde geçen kısmı ile ilgili öneri imar planı değişikliğinde; yol güzargahının boşaltılması, kavşak düzenlemesi ve imar palanında düzenlemeler yapılmasını içeren imar planı revizyonu kabul edilmiştir. Çalışmalar Malatya Bşb.bşk.lığı tarafından sürdürülmekte olup kıymet takdiri tarihi(19/07/2018) itibarı ile herhangi bir tescil işlemi uygulanmamıştır.
Kıymeti : 272.271,01 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13145 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR