BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman İluh Mahallesi'nde 8 katlı bina icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065390
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : İLUH MAH. / ÇARŞI
Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2538 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU -BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/2538 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 1749 Ada, 2 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, Taşınmazın keşif günü itibariyle mimari projesine ulaşılamamşıtır. Tapuda arsa olarak görünmektedir.Taşınmazın içiresinde konumlandığı bina bodrum, zemin+Asma+teras+4 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Bina zemin katında 4 adet dükkan ve bina girişi asma katında 4 adet dükkan eklentisi ve 2 adet mesken 4 normal katların her birinde 2 şer adet mesken teras katta 2 adet mesken olmak üzere toplamda 16 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bodrum; zemin ve Asma kat 310 m2 , normal kat 1520 m2, Teras 380 m2 , olmak üzere toplam inşaat alanı 2830 m2. dir. Blok dahilinde bulunan taşınmazdan bodrum katta sığınak, kazan dairesi, ortak depo bulunmaktadır. zemin katta yer alan 4 adet dükkan vasfılı bağımsız bölümlerin girişi PVC camekan zemin karo mermer duvar boyaları yağlı boya tavan ise ters tavan kaplıdır. Taşanmazların yapımında kullanilan malzeme kalitesi orta olup işçilik iyi seviyededir.Asma katta 4 adet dükkan eklentisi ve iki adet mesken bulunmakta , meskenler 2 oda salon mutfak banyo wchol hacimlerinden meydana gelmektedir. İşçiliği iyi seviyededir.Normal katta 2 şer adet mesken bulunmakta, meskenlerin bünyesinde 3 ada salon mutfak banyo wc hol ve balkon hacimlerinden meydana gelmektedir. teras katta iki adet mesken bulunmakta meskenlerin bünyesinde 3 oda salon mutfak banyo wc hol ve balkon hacimlerinden meydana gelmektedir.Taşınmazın bulunduğu bölge orta düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir.Taşınmazın arsa +mesken+ortak alanlar+dükkan olacak şekilde değerlendiilmesi yapılmıştır.Taşınmaz üzerindeki yapılara ait ruhsat yoktur.
Adresi : Pazaryeri Mah. Kıbrıs Şehitleri BulvarıN:291Merkez /Batman
Yüzölçümü : 587,29 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı A-5 Kat konut +ticarei alan olup taban alanı %40 dır.
Kıymeti : 3.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU -BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2538 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR