BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Beşiri'de bina ve arsası icradan satılıktır (çoklu satış)

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927756
Şehir : Batman / Beşiri
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1047 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
36895 TL
Birinci Satış Günü
:
08.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/1047 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Beşiri İlçe, 212 Ada, 1 Parsel, DOĞANKAVAK Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Arsa Nitelikli Taşınmazın toprak yapısı, erezyon problemi olup olmadığı, su tutma kapasitesi, topoğrafik yapısı incelenmiş ve taşınmaz her ne kadar arsa vasfında ise de tarla tarımı yapılan tarım arazisi olarak ta değerlendirilebiliceği gözlemlenmiştir. Taşınmazın yaklaşık 1.000,00 m2 lik kısmında sulu tarım yetiştiriciliği yapılabilir. Ayrıca bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartlar dikkate alındığında nadasa yer verilmeden taşınmazdan her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür. Taşımaz üzerinde 170,00 m2 zemin+1 katlı betonarme bina vardır. Yapı 3+1 olup bine girişi demir kapı, daire giriş kapısı çelik kapı, yerler seramik, duvarlar kara sıva üzeri plastik boya, tavanlar su bazlı plastik boya alçı kartonpiyer ve çıta, mahal kapıları ahşap doğrama panel kapı, wc-banyo-mutfak tavana kadar seramik, mutfak mermer, tezgah üstü ve altı 1. sınıf dolap, girişte vestiyer ve yüklük dolap, banyoda duşa kabin, binanın zemin katının tuğla duvarları örülmüş fakat sıvası yapılmamıştır. Binanın kara sıva üzeri dış cephe boyası yapılmış, binanın giriş merdivenlerinin kaplaması yapılmamıştır. Borçluya ait 1/5 hisse satılacaktır.
Adresi : Doğankavak Köyü Beşiri / BATMAN
Yüzölçümü : 1.545,75 m2
Arsa Payı : 1/5
Kıymeti : 36.895,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Beşiri İlçe, 222 Ada, 3 Parsel, DOĞANKAVAK Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Ambar ve Arsası Nitelikli Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın toprak yapısı, erezyon problemi olup olmadığı, su tutma kapasitesi, topoğrafik yapısı incelenmiş ve taşınmaz her ne kadar arsa vasfında ise de tarla tarımı yapılan tarım arazisi olarak da değerlendirilebiliceği gözlemlenmiştir. Taşınmazın yaklaşık 3.500,00 m2 lik kısmında sulu tarım yetiştiriciliği yapılabilir. Ayrıca bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartlar dikkate alındığında nadasa yer verilmeden taşınmazdan her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerinde 165,00 m2 ambar niteliğinde tek katlı betonarme yapı mevcuttur. Yapı 3+1 olup dış cephesi boyalı ve mahallerde yerde seramik duvarları plastik boyadır. Borçluya ait 1/5 hisse satılacaktır.
Adresi : Doğankavak Köyü Beşiri / BATMAN
Yüzölçümü : 3.859,74 m2
Arsa Payı : 1/5
Kıymeti : 24.506,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İ.İ.K. 127. Maddesi "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü gereği ilan tebliğ niteliğindedir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1047 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR