KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele'de bina ve arsası icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027028
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9567 ESAS
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/9567 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 624 Ada, 5 Parsel, Ş.KULLAR Mahalle/Köy, Konumu : Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Ş. Kullar Mahallesi, 624 ada 5 parselde 431,47 m2 arsadır.
Taşınmazların adresi: Kullar Yakacık Mahallesi, Yarışalanı Caddesi, No 31Konu taşınmaza ulaşım için Kocaeli Üniversitesi Kullar Yerleşkesi önünde bulunan Yaylacık Caddesi üzerinden Kullar merkeze doğru ilerlenir Cadde sonunda Karamürsel Caddesi üzerinde devam edilir. Cadde üzerinden Yakacık Caddesine girilir. Güç Plastik Fabrikasını geçtikten sonra sağda konu taşınmazın bulunduğu Yarış Alanı Caddesine ulaşılır. Ana taşınmazın özellikleri : Değerleme konusu 624 ada 5 parselin yüz ölçümü tapu kayıtlarında, 431,47 m2 dir. Parsel geometrik olarak tanımsız amorf yapıdadır. Parselin kuzey cephesi yola 16 m cephesi bulunmaktadır. Yerinde yapılan tespitlerde parsel üzerinde ruhhsat ve projesi bulunmayan Zemin + 1. Normal kat + Çatı katından oluşan 3/B yapı sınıfında 3 katlı bina bulunmaktadır. Konu bina Zemin kat 125 m2, 1. Normal kat 125 m2, Çatı piyesi 65 m2 kullanım alanına sahiptir. Konu taşınmaz toplamda 315 m2 kullanım alanına sahiptir. Konu taşınmaza birim maliyeti üzerinden değer verilmiş olup %30 amortisman oranına sahip olduğu görülmüştür. Arazinin jeolojik özellikleri hakkında gözlem yapma imkânı bulunmamaktadır. Parselin derin toprak profiline, killi tınlı hafif bünyeli toprak yapısına sahiptir. Jeolojik yapısı hakkında bataklık, humustu toprak ya da yapı statiğini olumsuz etkileyebilecek su muhtevası yüksek olan bir durum gözlenmemekle birlikte güvenilir bilgi için uygun teçhizatlar ile detaylı bir inceleme gerekmektedir. İmar ve Ruhsat durumu: Başiskele Belediyesinden alınan bilgiler ışığında 624 ada 5 parselin 1/1000 ölçekli imar planında Ayrık Nizam 2 kat, Taks:0,30/Kaks:0,60 yapılaşma koşullarında konut alanı içerisinde kaldığı görülmüştür. Değerleme: Parselin rayiç değerinin tespitinde Karşılaştırma Yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemde, bölgede yakın dönemde pazara çıkarılmış ve satılmış benzer gayrimenkuller dikkate alınarak pazar değerini etkileyebilecek kriterler çerçevesinde fiyat ayarlamaları yapıldıktan sonra konu parsel için birim fiyat belirlenmiştir. Bulunan emsaller, konum, büyüklük, imar durumu, görülebilirlik, geometrik şekil, topografik yapı ve halihazır durum gibi kriterler dahilinde karşılaştırılmadır. Yapılan inceleme ve tespitlerden hareketle rapora konu parselin konumu, büyüklüğü, görülebilirlik özelliği, geometrik şekli, topografik yapısı, imar durumu, halihazır durumu ve değerlendirme bölümünde belirtilen hususların mevcudiyeti ile üzerinden yüksek gerilim hattı geçmesi hususu da dikkate alınarak değer belirlenmiştir. Bu açıklamalar ışığında,
Arsa değeri; 431,47 m2 X 450 = 195.000 TL Bina değeri; 315 m2 x 838 x0.70 = 185.000 TL
Toplam değerin ise 380.000,00 TL olabileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.


Adresi : Kullar Yakacık Mahallesi, Yarışalanı Caddesi, No 31 Başiskele/Kocaeli Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 431,47 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imar planı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9567 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR