KOCAELİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele/Yuvacık Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

KOCAELİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154334
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 260
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/185 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,225,036 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 2. İCRA DAİRESİ
2016/185 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 90 Ada, 7 Parsel, Ş. YUVACIK Mahalle/Köy, Taşınmaz Başiskele (Yuvacık ) Belediyesi sıınrları içinde, yerleşim olarak Serdar mahallesinde yer almaktadır. Selehattin Eyyübi caddesinin güneyinde, Pasinler caddesinin batısında, Yuvacık Deprem Konutlarının ve İsmail Gazi sokağın kuzeyinde, Deniz sokak No:5 adresinde kalmaktadır. Parsel üzerinde 3 katlı (bodrum+zemin+1 normal) betonarme-karkas yapı sistemi ile yapılmış ibna bulunmaktadır. Etrafı bahçe duvarı ile çevrili, dış cephe kaplaması özel taş ile kaplı taşınmazın bodrum katına batı cepheden, zemin kata batı, 1. normal kata kuzey cepheden girilmektedi. Bodrum, zemin ve 1. katı mesken olarak kullanılmakta, dairelerin kullanım alanları 260 'ar m2 dir. Bodrum ve Zemin katlar 4 oda +g. holu+ mutfak +2 wc +2 banyo+balkon şeklinde, giriş kapısı çelik kapı, yaşam lahallerinin yer döşemeleri ahşap lambiri, tavanları kartonpiyer pencere doğramaları ahşap görünümlü PVC , ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. 1. kat; 2 oda + salon + g. holu + mutfak +2wc+ 2 banyo + balkon şeklinde, giriş kapısı çelik kapı, yaşam mahallerinin yer döşemeleir ahşap lambiri, tavanları kartonpiyer, pencere doğramaları PVC , ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Tapu kaydında vasfı arsadır.
Adresi : Serdar Mahallesi Deniz Sokak No.5 Başiskele/ KOCAELİ
Yüzölçümü : 451 m2
İmar Durumu : Parsel konut alanında kalmakta olup ayrıka nizam 3 kat tabanda arsa alanının %30 u kadar inşaat müsadelidir.
Kıymeti : 1.225.036,00 -TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : aile konutu şerhlidir.
1. Satış Günü : 15/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR