BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma'da satılık depo

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00320350
Şehir : Balıkesir
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 04.05.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ
Dosya No
:
2016/36 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
5,257,600 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2016 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.07.2016 14:30
Satış Yeri
:
600 Evler Mah. Avukatlar İş Merk. İcra Daireleri Mezat Salonu Zemin Kat Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ

2016/36 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Balıkesir İli, Bandırma İlçesi, Sunullah Mah. 371 Ada, 13 Parselde kayıtlı Bir Bodrum bir zemin üç normal katlı bir depo ve dört meskenli kargir apartmanın Bodrum, Bağm.Böl.No:1'de yer alan Depo Vasfında taşınmaz. Sunullah Mah. 12.Sok.Umut Apt.adresinde 1 nolu depo apartman girişine göre ön cephe konumludur. Depo nitelikli taşınmazın apartman giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama, apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları mozaik kaplı, çevre duvarları ve tavanı plastik boyalı olup, binada asansör mevcut değildir. Depo projesi: tek hacimden, zeminde banyo ve depo hacimlerinden müteşekkil, brüt 83,00-m² yapı alanına sahiptir. Depo girişten zemine 70 cm kadar gömülüdür. Giriş kapısı ve pencereleri pvc doğrama, wc kapısı pvc doğramadır. Banyo zemini seramik, duvarları 1,5 m. seramik kaplama, banyoda klozet ve ayaklı lavabo mevcuttur. Depo zemini şap, duvarları ve tavan plastik boyalıdır. Taşınmaz soba ile ısıtılmaktadır. III/A sınıfı yapı özelliğinde bir yapı içinde olmakla %35 yıpranma tespit edilmiştir. Şehir merkezine 350 m. mesafededir.Taşınmazın çevresinde eğitim alanları, parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Pazartesi günleri önünde pazar kurulmaktadır.Alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Arsa Payı : 16/96
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 4 kat konut yapı adası içerisinde
Kıymeti : 52.576,00-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış : 14/06/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış : 12/07/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mah. Avukatlar İş Merk. İcra Daireleri Mezat Salonu Zemin Kat Bandırma/BALIKESİR


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/36 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.127 Mad. gereği satış ilanı, tapuda adresi olmadığı için tebliğ yapılamayan alakadarlara ve mernis kaydı olmayan dosya ilgililerine tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.26/04/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR