BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 500 m² kullanım alanlı binanın 3/20 hissesi icradan satılıktır

BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180601
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : EGE MAH. / ATATÜRK
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 500

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/5697 esas
Muhammen Bedeli
:
97,500 TL
Birinci Satış Günü
:
15.09.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 11:40
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. İCRA DAİRESİ
2014/5697 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 7802 Ada, 2 Parsel, EGE Mahalle/Köy, Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Ege Mahallesi, Şenlik Sokak Güvenç Apartmanının bulunduğu yerdir.Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçe Tapu Müdürlük binalarının arka cephesinde kalmaktadır.Kuş uçuşu olarak takriben, Tarlabaşı Caddesinin 60m. güneyinde,Muharrem Hasbi Lisesinin 230m. doğusunda kalmakta, şehir merkezine 900m mesafededir.
Bulunduğu bölgede yol, su,elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme çevre temizliği vb. tüm alt yapı hizmetleri tamdır.Yakın çevresinde 4-5 katlı düzgün bir yapılaşma ve konut amaçlı kullanılan binalar mevcuttur.Şehrin orta gelirli ailelerinin oturduğu eski bir mahallesindedir.
Taşınmaz üzerinde halen betonarme karkas tarzda tahminen 30-35 yaşında bodrum kat üzerinde 5 katlı bina bulunmaktadır.Binada zemin katta 4 adet dükkan, normal katlarda toplamda 4 adet daire bulunmaktadır.Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı, daire pencereleri plastik doğramadır. Çatı örtüsü kiremittir. Binada asansör yoktur. Zemin kattaki 4 adet olup, bir adet dükkan alüminyum camekanlı olup tabanı seramik kaplıdır.2. dükkan dışı alüminyum camekanlı olup tabanı seramik kaplı olup bitişiğindeki dükkan ile ara duvarı açılarak emlakçı dükkanı olarak hizmet vermektedir.4. dükkan dışı demir doğrama camekanlıdır. Dükkanlarda ısıtma veya soğutma klima ile sağlanmaktadır.Normal katlardaki her bir daire 2 oda 1 salon, mutfak banyo, wc ve antreden oluşmakta, bina ön cephesinde bir balkonu bulunmaktadır.Dairelerde iç tabanlar yaşam mahallerinde bazılarında laminant parke ve ahşap parke kaplıdır.Mutfakta tezgah alt ve üst dolabı mevcuttur.Her daire müstakil doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.Binanın yaklaşık kullanım alanı: 500 m2 dir.
Bina orta kalite malzeme ve işçilik ile yapılmıştır.Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Ege Mahallesi, Ada no: 7802, Parsel no: 2de kayıtlı olan taşınmazın arsası ve üzerindeki binanın toplam DEĞERİ: 650.000,00 TL. satış değerinde olduğu tahmin ve takdir edilmiş olup, taşınmazın 3/20 Hisse değeri: 650.000,00 TL. X 3/20 Hisse değeri: 97.500,00 TL. dir. SADECE BİNANIN 3/20 HİSSESİ SATILACAKTIR

Arsa Payı : 3/20
İmar Durumu : Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Ege Mahallesi, Ada no: 7802, Parsel no: 2 de kayıtlı olan taşınmaz, 1/1000 Ölçekli İmar planında (B-4) Bitişik Nizamlı 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 97.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir
1. Satış Günü : 15/09/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5697 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR