BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir/Karesi'de 3 katlı bina icradan satılıktır

BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068705
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : TOYGAR MAH. / ATATÜRK
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 136
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/117 talimat
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah. Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) Altıeylül/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. İCRA DAİRESİ
2014/117 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, Toygar Mahallesi, 10519 Ada, 1 Parsel,Taşınmaz Hacı Günaydın Deniz Camiinin 230m. güneyindedir. Her türlü alt yapısı (Elektrik, su, yol, doğalgaz, kanalizasyon, vb) tamdır.
Yeni Ada: 10519, Yeni Parsel: 1 de kayıtlı parsel üzerinde halen betonarme karkas tarzda 3 katlı bina bulunmaktadır. Bina her katında bir daire bulunmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı kısmen kiremit kaplı kısmen eternit örtülüdür. Bina bahçesine demir kapı ile girilmektedir. Binada zemin kata bahçeden girilmekte üst katlara dışarıdan merdiven ile girilmektedir. Binada giriş kat dairede 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, hol ve avluda wc bulunmaktadır. Pencere doğramaları plastik, iç kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalıdır. Oda ve salonda tabanlar laminant parke kaplama, banyo tabanı mozaik kaplı, duvarları ½ boy fayans kaplıdır. Mutfak tabanı karomozaik kaplıdır. Mutfak dolapları çıtalı suntalem ve granit tezgahlıdır. İç duvarlar plastik badanalıdır.
Binada üst katların içerisine girilememiş olup bu bölümlerle ilgili alt kat komşudan bilgi alınmış olup,
1. Kattaki daire 3 oda-salon, mutfak, banyo, wc, hol, balkon bulunmaktadır. Pencere doğramaları plastik iç kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalıdır. Oda ve salonda tabanlar laminant parke kaplama, banyo tabanı seramik, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak tabanı seramik kaplıdır. Mutfak dolapları suntalem ve mermer tezgahlıdır. İç duvarlar plastik badanalıdır.
Binadaki çatı kat daire 3 oda-salon, mutfak, banyo, wc ve hol ve balkon bulunmaktadır. Pencere doğramaları plastik iç kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalıdır. Oda ve salonda tabanlar laminant parke kaplam, banyo tabanı seramik, duvarları fayans kaplıdır. Mutfak tabanı seramik kaplı olup, mutfak dolapları suntalem ve mermer tezgahlıdır. Daire iç duvarları plastik badanalıdır.
Bina genel olarak eski tip malzeme ve işçilik ile yapılmış olup zaman ile tadilatlar görmüştür.
Binada ısıtma sistemi her katta müstakil doğalgaz kombilidir. Binanın takribi kullanım alanı: 270,00 m2dir. Bu nedenle KDV oranı % 18 dir.
Yapı yaşı yaklaşık 30-35 dir
Adresi : Balıkesir,Karesi,Toygar Mahallesi,Şan Sokak ile Badem Sokak köşesinde no 5
Yüzölçümü : 136,43 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/ 1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planında Ayrık Nizamlı Üç kat (A-3) Konut Alanı tanımlı olup, Ön bahçe mesafesi minimum 3.00m., Komşu mesafeler: 0.00m. Arka bahçe mesafesi: H/ 2 dir
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah. Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR