BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de 2 katlı bina icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200370
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : TOYGAR MAH. / ATATÜRK
Kat Sayısı : 2
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/348 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 15:30
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADLİYESİ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2019/348 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Toygar Mahallesi, 10371 Ada, Parsel: 17de, Miktarı: 386,31 m2, Ana taşınmaz niteliği: Arsa olarak kayıtlıdır. Maliki tam hisselidir. Taşınma üzerinde Türkiye İş Bankası A.Ş. lehine 300.000,00 TL. bedelle İpotek bulunmaktadır.Taşınmaz Karesi Merkez 1/1000 Ölçekli Revizyon İlave Uygulama İmar planında Ayrık Ticaret Nizam İki kat (A-2) tanımlı olup, ön bahçe mesafesi K=5.00m. komşu mesafeler: 3.00 metredir.edir.Taşınmaz arsası üzerinde halen betonarme karkas tarzda 2,5 katlı inşa edilmiş yapı bulunmaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu parsel ara konumlu olup, şehir merkezine kuş uçuşu olarak yaklaşık 4000m. mesafeddir.Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu Lisesinin takriben 130m. batısında,Üçpınar Köyü Mezarlığının 70m. doğusunda, Sefaköy Camiinin 400m. doğusunda kalmaktadır.Parsel şekli dikdörtgene benzemektedir. Binanın bulunduğu arsa yüzeyi düzdür. Belediye İmar sınırları içerisindedir.Bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, doğalgaz, ulaşım, haberleşme çevre temizliği vb. tüm alt yapı hizmetleri tamdır.Yakın seyrek olarak iki yada üç katlı mesken amaçlı yapılaşmalar yoğunluktadır.Taşınmaz üzerinde bulunan bina 2 ana katlı ve üzerinde teras katı bulunan meskendir.Zemin ve 1. Katında birer daire olup toplamda iki normal daireli ve bir teras katı olan binadır.Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina çatısı ahşap oturma üzeri kiremit kaplıdır.Bina merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplama, apartman giriş kapıları ve merdiven korkulukları yağlı boyalı demir doğramadır.Daire giriş kapıları möbelili çeliktir. Herbir daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve antre ile balkonlardan oluşmaktadır.salon ve odalarda tabanlar laminant kaplama, mutfak banyo ve wc ile balkonlar seramik kaplıdır.İç duvarları alçı düzleme saten boyalı, tavanalrı alçı stropiyerlidir. Mutfak alt ve üst dolapları lamine kaplama ve granit tezgahlıdır.Daire pencereleri plastik doğramadır.Banyoda duş teknesi, kabin, Hilton dolap ve klozet mevcuttur.Isıtma sistemi her iki dairede de doğalgazlıdır.Bina teras katında oda ve teras balkonu bulunmaktadır.Binada yaklaşık kullanım alanı : 240,00m2 dir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek
1. Satış Günü : 25/09/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Düzenlenecek satış ilanının " tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği"
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR