BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de dubleks bina icradan satılıktır

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00973972
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : ŞARKÖY MAH. / ÇORUK
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 01.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/514 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2018/514 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda; Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Şarköy Mah.,Mırmır mevkii,238 ada,1 parselde, 9/18 arsa paylı zemin-1 , dubleks mesken nitelikli, 1 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlıdır.
Taşınmazın Balıkesir ili Edremit Körfezi bölgesinde ve Burhaniye ilçe sınırları içerisinde Öğretmenler mahallesi Sabuncu Hasan caddesi ile 1112. sokak arasında konumunda ,Karınca deresine uzaklığı 60 m ,okula uzaklığı 75 m ,denize uzaklığı 1100 m , E 87 Otoyoluna uzaklığı 700 m ,Ören köprüsüne uzaklığı 750 m olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Taşınmazın; yaklaşık 4 yıllık, iki tatlı,dubleks bina zemin katında yaklaşık 53,00 m2 ve 2. katta 53 m2 olmak üzere toplamda 106 m2 yapı alanlı, dubleks binanın giriş kapısının çelik kapı olarak yapılı olduğu, zemin katında zemini laminat parke kaplı ve tavanında ışık havuzu yapılı salon ve modüler mutfak dolapları olan açık mutfak olduğu, WC içerisinin tavana kadar seramik kaplamalı ve duşkabin, klozet, Hilton lavabo olduğu,üst kata çıkış merdiveninin mermer basamaklı ve krom korkuluklu olduğu, üst katta 3 adet yatak odası ve banyo olduğu, yatak odaları zeminlerinin laminat parke kaplamalı olduğu, bina içi tüm mahallerde elektrik tesisatı, içme suyu, atık su, kalorifer tesisatı, sıva altı boru montajı yapılmış olduğu,bina üst kat banyo zemin ve duvarlarının seramik kaplamalı olduğu ve içerisinde duşa kabin, klozet ve Hilton lavabo olduğu,iç kapıların Pres Amerikan kapı olarak yapılı olduğu, bina çatı terasının üzerinin kapatılarak yan kısımlarının camlı camekan yapılarak kapalı alan yapılmış olduğu ,bu kısmının da kullanım alanı durumuna getirilmiş olduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında ; Ayrık ikiz nizam, 2 kat, ön bahçe mesafesi: 5m, yan bahçe mesafesi:3m ,taks:0.30, Kaks 0,60 yapılaşma koşullarıyla konut alanı lejantında kalmaktadır.Parsel içerisinde ruhsatlı yapı bulunmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye),Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/514 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR