BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Altıeylül'de 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

BALIKESİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199439
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : YILDIZ MAH. / ALTIEYLÜL
Kat Sayısı : 2
: 236
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/37 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/37 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 7956 Ada, 10 Parsel, Yıldız Mahallesi, Tapuda "Arsa" niteliğinde kayıtlı taşınmaz üzerinde iki katlı yapı bulunur. Altıeylül ilçesi 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 3 kata müsadeli (A-3) konut alanında kalmaktadır. Soğukkuyu sokak ve Omurtak Sokağa cephelidir. 100 metre kuzeybatısında Yıldız 75. Yıl Ortaokulu, 170 metre batısında Yıldız Mahallesi Muhtarlığı, 250 metre güneyinde Gaziosmanpaşa İlkokulu bulunur. Bölgede yol, su, doğalgaz, elektrik, kanalizasyon, ulaşım, haberleşme vb.gibi altyapı hizmetleri mevcuttur. Yakın çevresinde benzer özelliklere sahip arsalar ve 3-4 katlı konut olarak kullanılan yapılar bulunur. Taşınmaz üzerindeki yaklaşık 140,00 m2 oturma alanına sahip yanı, bodrum + zemin katlı olup, betonarme tarzda inşa edilmiştir. Bodrum ve zemin katlarda her katta 2'şer adet olmak üzere toplamda 4 adet mesken bulunur. Bodrum katta bulunan meskenlerin imalatları tamamlanmış olup kullanılmaktadır. Zemin katta bulunan meskenlerde sadece kaba inşaat, iç ve dış duvar imalatları tamamlanmış olup kullanılamaz vaziyettedir. Yapının zemin kat tavan betonu olup çatısı tamamlanmamıştır. Bodrum katta bulunan Soğukkuyu Sokağına bakan meskende, 2 adet oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunur. Giriş kapısı ve iç kapı doğramaları ahşaptır. Mutfak, banyo, tuvalet ve holün zemini karo mozaik kaplamadır. Odaların ve salonun zemini betondur. İç cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Dış cephesi sıvalı ancak boyasızdır. Pencereleri demir doğramadır. Bodrum katta arka cephede bulunan meskende, 2 adet oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunur. Giriş kapısı ve iç kapı doğramaları ahşaptır. Odaların ve salonun zemini laminant kaplamadır. İç cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Pencere doğramaları PVC'dir. Zemin katta bulunan 2 adet meskende sadece kaba inşaat, iç ve dış tuğla duvar imalatları tamamlanmıştır.
Yüzölçümü : 236,92 m2
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 3
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazdaki 1/2 oranındaki hisse üzerinde S.S.Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi lehine 02/04/1997 tarih ve 1446 Yevmiye no'su ile ipotek şerhi mevcut olup, alıcısına bu şerhiyle birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Balıkesir 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/37 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR