AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık Küçükköy Mahallesi'nde 2 katlı bina icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090897
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKÖY MAH. / KÜÇÜKKÖY
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Kalorifer
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5615 esas
Muhammen Bedeli
:
510,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2019/5615 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Balıkesir İli, Ayvalık İlçesi, Küçükköy Mah., tapunun 236 ada, 8 parselinde kayıtlı, 172,84 M² yüzölçüme sahip, tamamı borçlu adına kayıtlı, ARSA vasıflı taşınmaz olup; keşif tarihi itibari ile arsa üzerinde, iki kattan oluşan betonarme karkas olarak imal edilmiş bina bulunmaktadır. Taşınmazın zemin katında bulunan mesken tamamlanmış, üst kat bölümündeki ayrı çıkışı bulunan mesken kaba inşaat seviyesindedir.Taşınmazın her iki katında bulunan dairelerin toplam alanları 260,00 M²' dir. Zemin kat bölümüne girildiğinde 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc, 1 küçük wc, 3 oda bölümü bulunmakta, yaklaşık 130,00 M² alana haizdir. Taşınmazın dış doğramaları pvc ahşap görünümlü, iç kapılar amerikan pres, ıslak zeminlerin döşemeleri seramik, oda ve salon bölümleri laminant parke olarak imal edilmiştir. Taşınmazın mutfak bölümünde dolaplar hazır mutfak sisteminde imal edilmiştir. Tavan bölümlerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmaz katı yakıt kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Ana giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın üst kat bölümü de alt kat bölümündeki gibi 3 oda, 1 salon, 1 mutfak 1 banyo-wc, 1 küçük wc şeklinde imal edilmiş olup yaklaşık 130,00 M²alana haizdir. Bu bölümün sadece kaba inşaatı tamamlanmıştır.
Adresi : Küçükköy Mah. Köyiçi Mevkii Okul Cad. 1. Aralık No.2 Ayvalık / BALIKESİR
İmar Durumu : Küçükköy Kentsel Sit sınırları içerisinde kalmakta olup, 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planına göre herhangi bir lejant kararı getirilmemiştir. Kentsel sit alanının bütünü "özel projesine göre geliştirilecek" alan tanımına sahiptir. Halihazırda üzerinde 2 katlı yapı bulunmaktadır.
Kıymeti : 510.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5615 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.25/11/2019
İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR