SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın/Söke'de bina icradan satılıktır (çoklu satış)

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064996
Şehir : Aydın / Söke
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 Esas
Muhammen Bedeli
:
573,640 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SÖKE

İCRA DAİRESİ

2019/140 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 126 Ada, 6 Parsel, SAZLIKÖY Mahalle/Köy, köy içi Mevkii, taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planımızda Bitişik Ticari 3 kat konut inşaat nizamlı olup bir miktar yola terki bulunmaktadır. Ancak 126 ada 7 parsel Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre derinliği sağlamadığından 126 ada 6 parsel ile tevhit şartı bulunduğundan imar uygulaması yapılması gerekmektedir.denilmektedir.Tespite konu olan taşınmaz ; Aydın ili , Söke ilçesi , Sazlı mahallesi , 126 ada , 6 parselde kayıtlıdır. 304,84 m² alana sahip parsel içerisinde 3 katlı bina yapısı bulunmaktadır. Yapıya ait özellikler aşağıda açıklanmıştır.Zemin kat özellikleri ;Zemin döşemesi karoplak kaplı , duvarları seramik kaplı olan fırın dükkanı bulunmaktadır. Yol cephesi giriş kapısı ve pencereleri alüminyum doğramadır. 1.kat mesken özellikleri ;Salon , mutfak , 3 adet oda , banyo tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Oda zeminleri seramik kaplamadır. Halen kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir.2.kat mesken özellikleri ;Salon , mutfak , 3 adet oda , banyo tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Oda zeminleri seramik kaplamadır. Halen kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir.Genel olarak ; zemin katında fırın , 1.katında bir mesken ve 2.katında bir mesken olan bina yapısının yerinde yapılan ölçüm neticesinde toplam inşaat alanı yaklaşık 420,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 126 Ada, 6 Parsel, SAZLIKÖY Mahalle/Köy, köy içi Mevkii,
Yüzölçümü : 304,84 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planımızda Bitişik Ticari 3 kat konut inşaat nizamlı olup bir miktar yola terki bulunmaktadır. Ancak 126 ada 7 parsel Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre derinliği sağlamadığından 126 ada 6 parsel ile tevhit şartı bulunduğundan imar uygulaması yapılması gerekmektedir.denilmektedir
Kıymeti : 573.640,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Söke İlçe, 126 Ada, 7 Parsel, SAZLIKÖY Mahalle/Köy, köy içi Mevkii, taşınmaz , Söke belediyesi imar planı içerisindedir. Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planımızda Bitişik Ticari 3 kat konut inşaat nizamlı olup bir miktar yola terki bulunmaktadır. Ancak söz konusu parsel Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre derinliği sağlamadığından 126 ada 6 parsel ile tevhit şartı bulunduğundan imar uygulaması yapılması gerekmektedir.denilmektedir. Tespite konu olan taşınmaz ; Aydın ili , Söke ilçesi , Sazlı mahallesi , 126 ada , 7 parselde kayıtlıdır. 82,74 m² alana sahip parsel içerisinde tek katlı dükkan yapısı bulunmaktadır. Yapıya ait özellikler aşağıda açıklanmıştır.Zemin kat özellikleri ;Zemin döşemesi seramik kaplı olan ve market olarak kullanılan dükkan yapısı bulunmaktadır. Yol cephesi giriş kapısı ve pencereleri alüminyum doğramadır. Yerinde yapılan ölçüm neticesinde inşaat alanı 82,00 m² olarak belirlenmiştir.
Adresi : Aydın İl, Söke İlçe, 126 Ada, 7 Parsel, SAZLIKÖY Mahalle/Köy, köy içi Mevkii,
Yüzölçümü : 82,74 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediyeden alınan imar durumu bilgisinde1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planımızda Bitişik Ticari 3 kat konut inşaat nizamlı olup bir miktar yola terki bulunmaktadır. Ancak söz konusu parsel Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre derinliği sağlamadığından 126 ada 6 parsel ile tevhit şartı bulunduğundan imar uygulaması yapılması gerekmektedir.denilmektedir.
Kıymeti : 141.780,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke SÖKE / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK mad 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR