GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Germencik'te 410 m² 4 katlı bina icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181275
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : MESUDİYE MAH. / GERMENCİK
Kat Sayısı : 3
: 410

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/218 Talimat
Muhammen Bedeli
:
750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERMENCİK İCRA DAİRESİ
2019/218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İli,Germencik İlçesi Mesudiye Mah. 98 ada, 19 parsel 106 m2 yüz ölçümlü, zemin 3 normal katlı betonarme apartman ana taşınmaz niteliğinde ve 1/2 hisse ile borçlu Mehmet HELVACI ve 1/2 hisse ile borçlu Atila HELVACI adına kayıtlıdır.Taşınmaz açık adresi Aydın İli Germencik İlçesi Camikebir Mahallesi Namık Kemal Caddesi Dış Kapı No: 24'dür. Taşınmaz parsel, parsel zemin itibariyle yapılmaya uygun ve eğimsiz bir konumdadır. Taşınmaz elektrik-su-telefon-kanalizasyon-ulaşım vb.alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda ve parsel önüne kadar kaplama yolu olan yaklaşık 25 yıllık bina şeklindedir. Tespite konu parsel üzerinde yer alan bina betonarme yapım tekniği ile zemin + 3 normal kat şeklinde inşa edilmiştir. Zemin kat dükkan niteliğinde ve normal katlar mesken niteliğindedir. Binaların yola bakan güney cephesi sıvalı ve boyalıdır. Doğu ve batı cephelerinde bina sıvasız ve boyasız konumdadır. Bina girişi demir kapı ile sağlanmaktadır. Zemin kat dükkanın girişleri boyalı demir profil ile sağlanmaktadır. Meskenlerde profil pencere ve panjur mevcuttur. Yapı kullanma izin belgesine göre zemin kat dükkan 92,00 m2 alanlı ve birinci ,ikinci ve üçüncü katlar her biri 106,00 m2 alanlı olmak üzere bina toplamda 410,00 m2 alanlıdır. Taşınmaz adliye ve kaymakamlık gibi kamu kurumlarına yakın ve çarşı-pazar içinde yer almaktadır. Tercih edilirliği yüksektir. 98 ada-19 parselin (106,00 m2 yüzölçümün) tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat (B-4) konut + ticari şeklinde imarlı
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1/2 Mehmet Helvacı'nın hissesinde 23/09/2016 tarihli ''Koruma alanı belirtmesi vardır'' şerhi vardır.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR