KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar/Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nde bina icradan satılıktır (16/300 hissesi)

KÜÇÜKÇEKMECE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960998
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : MUSTAFA KEMALPAŞA MAH. / GÜMÜŞPALA
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7986 ESAS
Muhammen Bedeli
:
145,533 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah., Halkalı Cad., Küçükçekmece Adliyesi, A Blok Giriş Kat, G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy-K.çekmece / İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE4. İCRA DAİRESİ

2018/7986 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :İstanbul ili, Avcılar ilçesi, Avcılar mah., Muştafa Kemalpaşa mevkii, 7990 parsel, 86 Cilt, 8440 sayfa numaralı,arsa niteliğindeki taşınmazın borçluya ait 16/300 hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Dosyadaki mevcut bilirkişi raporuna göre; "Satışa konu taşınmaz; İstanbul, Avcılar İlçesi, Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Karanfil Sokakta, tapunun 7990 parsel numarasında kayıtlı ve Karanfil Sokaktan 71 dış kapı numarası alan 300,00m2 miktarlı kayden: arsa, mahallen kargir Yılmazlar Apartmanının 16/300 hissesi niteliğindedir. Karanfil Sokak üzerinde yer alan ve tamamı 300,00m2 alana sahip arsa üzerinde, bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat+ çekme kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiz nizamda, 2.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan bina yer aldığı tespit edilmiştir. Söz konusu bina zeminde 195m2 alana sahip, normal katları 240m2 alanlı, bodrum kat, zemin kat ve normal katlarında ikişer daire, çekme katında bir daire olmak üzere ceman on üç daire mevcut, bodrum ve zemin kat daireleri 97,50m2, normal kat daireleri 120m2, çekme katta yer alan daire 240m2 brüt alana sahip, daireleri PVC doğramalı, çelik giriş kapılı, kat sahanlık ve basamakları mermer döşemeli, bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları ikmal edilmiş durumda, dış cephesi mantolaması yapılmış durumda dekoratif dış cephe boyalıdır. Tamamı 300,00m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan binanın, kapalı alanları itibariyle toplam inşaat alanı 1590m2 civarında olup, taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış durumda, her türlü belediye ve sosyal imkandan istifade edecek konumda, civarın talep gören iskana elverişli konut sahasında yer almaktadır." denilmektedir.
İmar Durumu :Söz konusu taşınmazın dosyası içerisindeki tapu kaydı ve 1/1000 ölçekli çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 145.533,44 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah., Halkalı Cad., Küçükçekmece Adliyesi, A Blok Giriş Kat, G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy-K.çekmece / İST.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7986 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR