İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ataşehir/Örnek Mahallesinde 5 katlı bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027358
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : ÖRNEK MAH. / ÖRNEK
Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/104 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/104 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 1428 Ada, 4 Parsel, ÖRNEK Mahalle/Köy, üzerinde 8 kapı numarası alan, bodrum kat+zemin kat+2 normal kat+çatı katlı, bitişik nizamda, betonarme karkas sistemde kaçak inşa edilmiş 5 katlı binanın bulunduğu 262,20 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazdır. bodrum kat; eğimli olan arsada, kısmen zemin içerisindedir. hüseyini sokak girişli, katta bir iş yeri mevcut, zemini karo mozaik, bant pencerelerle yola bakan cepheden ışık almakta takribi 100 m2 'dir.zemin kat; bodrum kat tavanında, hüseyini sokağa bakan cephede yapılmış, çıkma ile, takribi 125 m2 yüz ölçümünde, katta üç adet dükkan vardır. lalegül sokak girişli, iki adet dükkan, döşeme kotları; önlerinden geçen sokak kotundan üç basamak yüksek kottadır. dükkanlan faal durumdadır. 1. ve 2. katlar zemin kat tavandan yapılan çıkma ile takribi 140 m2 yüz ölçümünde her katta 2+1 konumda ikiyer daire vardır. daireler antre, mutfak, salon, iki yatak odası, banyo ve tuvalet planında oldukları anlaşılmıştır.çatı eğimi altında bulunan 5 nolu çatı katı dairesi; kapalı olduğundan görülememiş mahallinde edinilen bilgide, dairenin 2+1 konumda olduğu, önünde teras bulunduğu, takribi 95 m2 yüz ölçümlü olduğu dairede ikamet edildiği bilgisi edinilmiştir. dairelerde kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi; günümüzde kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi evsafında olmadığı, vasat olduğu, daireler, belediye teknik alt yapı hizmetlerinden istifade eder konumda, elektrik ve si tesisatlı, binada doğalgaz tesisatı bulunduğu, kaloriferli olmadıkları anlaşılmıştır. binada bodrum katta bir iş yeri (imalathane), zemin katta 3 dükkan, diğer üç katta 5 daire vardır. mahallenin merkezi sayılabilecek konumda, toplu taşım araçlarının geçtiği ana caddeye 100 mt mesafede ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Ataşehir İlçe,Örnek Mah., Şehit Cahar Dudayev Cad., Lalegül Sok., No:8
Yüzölçümü : 262,2 m2
İmar Durumu : 4 parsel; 13/02/2008 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, örnek, esatpaşa, ünalan ve fetih mahalleleri revizyon uygulama imar planında, plan ile verilmiş olan blok ölçülerinde H:3 kat irtifalı, ikiz blok nizam yapılaşma şartlarında konut alanında kısmen de yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bayındırlık ve İskan Bakanlığına tahsislidir şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/104 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR