İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ataşehir/İçerenköy Mahallesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907286
Şehir : İstanbul / Ataşehir
Semt-Mahalle : İÇERENKÖY MAH. / İÇERENKÖY
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20215 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 4. İCRA DAİRESİ

2017/20215 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Ataşehir İlçe, 2726 Ada, 5 Parsel, İÇERENKÖY Mahalle/Köy, - Mevkii,

İMAR DURUMU : Ataşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün cevabi yazısına göre satışa konu taşınmaz 16.08.1990 T.T. li 1/1000 ölçekli İçerenköy Mahallesi Islah İmar Planında, konut alanında 02.08.1993T.T. li 1/5000 ölçekli Nazım İmar planında, kısmen Kültürel Tesis alanında, kısmen de Orta öğretim tesisleri alanında kalmakta olup; 16.12.2016 T .T. li 1/5000 ölçekli Küçükbakkalköy, İçerenköy Mahalleleri ve Yakın çevresi Nazım İmar planında park ve yeşil alana alınmıştır.

HUDUDU VE SAHASI: Ataşehir Kadastro Müdürlüğünün cevabi yazısındaAtaşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi 2726 ada 5 parsel ait 1/1000 ölçekli çap örneği yerinde uygulandı, hududunun aynen parsel hududuna uyduğu anlaşılmıştır.

GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU VE NİTELİĞİ: Kıymet takdiri istenilen gayrimenkul tapu kaydında her nekadar arsa vasfında olarak belirtilmiş ise de, Ataşehir ilçesi, İçerenköy Mahallesi, Karslı Ahmet caddesi Mehtaplı sokağı üzerinde kain 2726 ada 5 parsel sayılı 181,00 m2 miktarlı arsa ve üzerinde kurulmuş 12 sokak kapı nolu ana taşınmazın tamamıdır.

Mehtaplı sokağı üzerinde 12 sokak kapı nolu ana bina; Parsel üzerinde zeminde 90 m2 miktarlı zemin+2 normal kattan ibaret üç katlı ayrık nizamda betonarme kargir bina mevcut olup dış cephesi ısı izalasyonlu sıvalı-boyalı, üzeri ahşap oturtma çatı üstü kiremit kaplıdır. Binaya yoldan zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mozaik basamaklı ve demir korkuluklu merdiveni vardır. Bina kısmen zemin kattan sonra 1.00 m. kadar çıkmalı olup zemin katta iki, normal katlarda mesken olarak kullanılan birer daire vardır. Binada elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı mevcuttur. Dairelerde giriş holü, koridor, mutfak, banyo, zemin kat dairelerde iki oda, normal katlarda WC, salon ve üç oda olup zemin kat daireleri 45 m2, normal daireleri 90 m2 miktarlıdır. Dairelerin ıslak zeminleri karo mozaik çini ve seramik, salon ve odaların zeminleri laminantparke, duvarları boyalı, ikinci katın tavanları ahşap lambrili olup üzeri mermer kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşa kabin, klozet, lavabo, WC de alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır. Normal katların salon ve mutfak önünde duvar korkuluklu balkonları vardır. Dairelerin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri PVC doğramalı olup, zemin kat pencereleri demir parmaklık ile muhafazalıdır. Dairelerde elektrik, su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.

Kıymeti : 900.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut

1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20215 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR