GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de bina icradan satılıktır (Hisse satışı)

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941531
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Kat Sayısı : 2
: 127
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/614 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,090 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - KÜÇÜKKÖY/GASİOSMANPAŞA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ
2018/614
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Yeniköy köyü, Deniz Mevkii, 122 Ada, 52 Parsel de kayıtlı Tarla niteliğindeki Gayrimenkulün Borçlu P. D ye ait 3/8 HİSSESİ. Söz konusu taşınmaz İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Yeniköy Karaburun mahallesi, Ormancı sokak No: 3 mevkiinde her ne kadar tarla nitelikli ise de üzerinde 2 katlı bahçeli ayrık nizam bir bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi cam mozaik kaplı olup, dış kapısı demirdir. Dış pencereler alüminyumdur. Binanın her katının alanı 60.00 m2 civarındadır. Satışa konu taşınmazın konum itibarı ile alt ve üst yapısı tamamlanmış olup, her türlü Belediye ve Sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören Bahçeli Bina alanında kalmaktadır.
Adresi: İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, (Karaburun) Yeniköy mahallesi, Ormancı sokak No: 3
Yüzölçümü: 127,03 m2
İmar Durumu: Arnavutköy Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden temin edilen imar durumuna göre Arnavutköy ilçesi Yeniköy mahallesi 122 ada 52 parsel sayılı 127.03 m2 alana sahip tarla nitelikli taşınmazın imar durumu bulunmamaktadır.
Kıymeti: 155.090,62 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Yoktur.
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU - KÜÇÜKKÖY/GASİOSMANPAŞA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK nun 127 Maddesi gereğince Hissedarlara ve diğer alakadarlara gönderilen, satış ilanın iade olması halinde, Gazete veya elektronik ortamda yapılacak satış ilanının, hissedarlara tebligat yerine geçeçektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/614 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR